TOPFEST odštartovali dve svetové hviezdy, švédsky Europe sľúbili, že sa sem ešte vrátia!

Na piešťanskom letisku odštartoval najväčší rockový sviatok na Slovensku, festival TOPFEST. Hneď v prvý deň to odpálili dve zahraničné hviezdy, nemecká kapela Guano Apes a švédska legenda Europe. Hudobníci z oboch skupín sa zhodli na tom, že slovenské rockové publikum patrí k najlepším, ktoré zažili. Švédska legenda presvedčila, že aj po vyše 30 rokoch stále dokáže ohúriť i mladé publikum.

Na festivale vystúpia ešte ďalšie pecky, v piatok The Darkness, Puddle of Mudd, či Rival Sons a v sobotu Reckless Love aj Slot. Nebude chýbať ani to najlepšie z českej a slovenskej hudobnej scény vrátane kapely Wanastowi Vjecy, Chinaski, Inekafe či Horkýže Slíže. 13-ty TOPFEST zakončí zajtra v noci TOPFESTová stálica česká skupina Kabát a brutálny ohňostroj.

Guano Apes - Topfest 2016

Zahraničné hviezdy, skvelá atmosféra a fantastické rockové publikum! Tak to vyzeralo na piešťanskom letisku hneď v prvý deň TOPFEST-u. Najväčší rockový festival odštartovali dve svetové hudobné legendy. Nemecký Guano Apes rozdivočili fanúšikov na svoje najslávnejšie hity, ale aj na celkom nové skladby.

„Myslím, že každá dobrá hudba vždy prispieva k vytváraniu perfektných priateľských a spoločenských väzieb. My máme radi muziku z neskorých 80-tych a začiatku 90-tych rokov. Počúvame grunge, postgrunge a dodnes je na našej tvorbe cítiť tieto vplyvy. Máme však radi aj kvalitný moderný rock. Najlepšie je, keď je to mix a o to sa snažíme. Naši fanúšikovia oceňujú, že nejdeme len jedným smerom, ale aj to, že naša hudba má posolstvo. Na TOPFEST-e sme vystúpili po prvý raz. Hrali sme 90 minút a tak sme si mohli dovoliť to poriadne roztočiť. Ponúkli sme všehochuť. Zahrali sme hity „Big in Japan“, „Open your eyes“, ale aj aktuálnu tvorbu z posledného albumu. Ste naozaj skvelé publikum a je nám ľúto, že tu nemôžeme zostať dlhšie,“ vraví gitarista Guano Apes Henning Rümenapp.

Guano Apes - Topfest 2016

Vrcholom prvého večera bolo vystúpenie švédskej legendy Europe. Rockové hviezdy svetového formátu dokázali, že im ani počas 30-ročnej kariéry nestúpla slávy do hlavy! V zákulisí sa streli sa aj s fanúšikmi, ku ktorým sa správali veľmi milo.

„Máte naozaj fantastické publikum! Naozaj milujeme, že sme tu, je to tu taká čistá rocková emócia. Slovenskí fanúšikovia milujú gitary a bubny. Je naozaj úžasné prísť do tejto časti Európy, výborne totiž podporujete rockovú scénu,“ vraví líder Europe Joey Tempest.

EUROPE - Topfest 2016

Joey dnes síce vyzerá celkom inak ako v časoch obrovskej slávy v 80-tych rokoch, no stále dokáže rozvášniť rockerky! Blonďatú hrivu zamenil za prirodzenejšiu tmavú farbu, jeho umelecké kvality sa však veľmi nezmenili. Joey slovenské publikum prekvapil výrazmi v slovenčine!

„Ďakujeme vám veľmi pekne! Sme radi, že sme späť na Slovensku a určite sa sem ešte vrátime,“ zakričal Joey Tempest. 

EUROPE - Topfest 2016

Najväčší rockový festival TOPFEST pokračuje na Letisku v Piešťanoch až do zajtrajšej noci 2. júla. Čaká vás množstvo atrakcií, fotostena, špeciálne chodenie po lane waterlinning, či fantastická nová zábava bodyzorbing, čo je skákanie a hádzanie sa o zem vo veľkej nafukovacej guli. Na svoje si prídu aj športovci, môžu si zahrať vodný futbal, futbox alebo si zaskákať na trampolíne pre dospelých. Vystúpia ešte ďalšie fantastické kapely. V piatok napríklad The Darkness, Puddle of Mudd, či Rival Sons a v sobotu Reckless Love aj Slot. Nebude chýbať ani to najlepšie z českej a slovenskej hudobnej scény vrátane kapely Wanastowi Vjecy, Inekafe, Desmod, Chinaski, Zóna A, Slobodná Európa, The Paranoid, Wasabi Cirkus, Hash, Mad Dog X, Kvety v podpaží a ďalší umelci. TOPFEST ukončia zajtra v noci koncerty stálice Kabát, UK Subs a Horkýže Slíže a samozrejme nebude chýbať ohňostroj! Lístky sa dajú kúpiť v sieti predpredaj.skhttps://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/4863/topfest-2016 a ticketportal.sk.

Zdroj: Propaganda House s.r.o.
Foto: Pavel Krell