Symfobia má nový videoklip ku skladbe Človek.

Symfobia vo svojej prvej slovenskej skladbe Človek so silným odkazom. Návrat k človeku v časoch prekvitania „fejku“. Nitrianska symfonicko-metalová kapela Symfobia nahrala svoju prvú skladbu v slovenčine.

Symfobia

Súčasťou skladby je aj gitarové sólo Jimmyho Cimbalu, ktorý je prvým hosťujúcim hudobníkom, s ktorým kapela od svojho vzniku vôbec spolupracovala. Nová skladba Človek podáva obraz dnešnej spoločnosti plnej prázdnych fráz  a pripomína to, čo je naozaj dôležité.

Text napísala speváčka Erika na hudbu k už existujúcej piesni v angličtine – From the Ashes a do veľkej miery je inšpirovaný, ako sama vraví, momentálnou stratou hodnôt a slušnosti, kde poznanie a láska sú zatienené túžbou po moci a chamtivosti. Hlavný odkaz piesne sa nesie v duchu prebudenia a v snahe vyvarovať sa chybám, ktoré ľudstvo opakovane pácha.

Symfobia

Človek má viac dôverovať svojej intuícii a srdcu a nezabúdať, že iba láska napraví chyby tam, kde niet viac poznania. Videoklip sa natáčal v štúdiu Jimmyho Cimbalu v Seredi a to rovno pri nahrávaní skladby. Symfobia momentálne dokončuje svoj druhý album, na ktorom fanušíkovia nájdu aj spomínanú, a ich zatiaľ jedinú, slovenskú skladbu Človek.

Zdroj: TS