Slovenské producentské duo Damolh33 vydáva v januári svoj debutový album!

Producentské duo Damolh33 tvoria bratia Gabriel a Mikuláš Bernathovci, pochádzajú z Orechovej Potône a hudbu začali tvoriť okolo roku 1999. Ak ste fanúšikom elektronickej hudby a obzvlášť štýlov ako minimal, techhouse alebo deephouse, určite viete, že ich veci zachytila aj taká legenda ako Richie Hawtin, ktorý ich pravidelne hráva, umiestňuje vo svojich chartoch a neprejde mesiac, kedy by sa v shopoch neobjavilo niekoľko ich nových trackov, ktoré vychádzajú na najrozličnejších labeloch.

Jedným z nich je aj slovenské Leporelo., ktoré ešte v roku 2009 založil DJ a producent Milos. Ich prvá EP s názvom Peach EP tu vyšla ešte v decembri 2009 a v roku 2011 to boli dve remixové EP ich tracku Porucha (Porucha Remixes EP Part 1 & 2).

Damolh

Je prekvapením, že Damolh33 doteraz nevydali vlastný autorský album. Ich debutový album Swathe vychádza na značke Leporelo. už 10. januára a bude obsahovať 8 skladieb. Bude to zároveň, po jedenastich ep-čkách a štyroch kompiláciach aj prvý album na tejto slovenskej značke.

Na album sa môžu tešiť aj predplatitelia časopisu Wave (www.wavemag.eu), ktorí ho dostanú s januárovým vydaním úplne zadarmo. Samozrejme bude aj krst, ten sa uskutoční 13. januára v bratislavskom Nu Spirit Clube na akcii Leporelo_FM Party, kde ako hosť zahrá okrem Damolh33 aj nemecký producent a silný propagator pôvodného soundu Detroitu a Chicaga Andy Vaz.

Viac info:
www.leporelo.sk
www.facebook.com/leporelolabel
www.facebook.com/damolh33
www.soundcloud.com/damolh33

LEPO16

Zdroj: Leporelo
Publikoval: Redakcia GREGI.NET