Slovenské kapely BULP a Tolstoys zahrajú pred medzinárodným publikom, vybral ich festival Budapest Showcase Hub.

Východoeurópsky festival hudobných talentov Budapest Showcase Hub vybral dve slovenské kapely BULP a Tolstoys, ktoré vystúpia už 17.októbra v budapeštianskom hudobnom klube Kuplung  a predstavia sa hudobným profesionálom aj fanúšikom zo strednej a východnej Európy.

Medzinárodný festival Budapest Showcase Hub predstaví tento rok v rámci svojho programu 15.-17.novembra až 33 kapiel, medzi nimi bude aj slovenské zastúpenie. BULP a Tolstoys tak získajú výnimočný priestor na prezentáciu pred zahraničnými expertmi celkovo zo 14 krajín. “To, že nás vyberú na všetky zahraničné showcase festivaly, na ktoré sme sa prihlásili sme vôbec nečakali, robí nám to však veľkú radosť a otvára nové možnosti,” hodnotí Ela Tolstová z kapely Tolstoys. “Zahraničné publikum je úžasné preto, lebo nemá očakávania, ani predsudky, nepozná vás, a to čo mu dáte, to dostanete nazad,” povedala Jana Štefancová, speváčka kapely BULP. “Úspech za hranicami prichádza pomaly, alebo nemusí prísť vôbec, čiže pokiaľ sa človek chce posunúť o úroveň ďalej, vyžaduje si to úsilie,” dodáva jej brat Samuel, ktorý ako producent vytvoril projekt BULP len pred 2 rokmi.

Na konferencii BuSH 2017, ktorá tvorí súčasť denného programu, sa zúčastní až 250 delegátov z rôznych oblastí hudobného priemyslu, ktorí sa aktívne zaujímajú o nové talenty z nášho regióna. Medzi divákmi, ktorí budú pozorne sledovať aj slovenské kapely bude aj Matt Lawrence, svetoznámy producent mnohých hviezd ako Adele, Amy Winehouse, Ellie Goulding, Black Eyed Peas, Mumford & Sons, Lady Gaga, Beyoncé a ďalších. Víťaz ocenenia Grammy prijal pozvanie na konferenciu Budapest Showcase Hub, kde bude prednášať o dôležitosti zvukového dizajnu a význame producenta, ktorý dokáže z obyčajnej piesne urobiť poklad. Matt Lawrence získal cenu Grammy za svoju producentskú prácu na albume ‘Babel’ od kapely Mumford & Sons, ktorý sa stal trojnásobne platinovým albumom vo Veľkej Británii a predal viac ako 2.5 milióna albumov v USA.

Vstupenky na konferenciu a na jednotlivé koncerty sú dostupné priamo na webovej stránke Budapest Showcase Hub. Slovenské kapely pozývajú svojich fanúšikov, aby ich prišli podporiť.

Ako prebieha výber kapiel na festival Budapest Showcase Hub?

Festival a konferencia Budapest Showcase Hub  je jediné podujatie svojho druhu v Maďarsku. Orientuje sa na zviditeľnenie pop kultúry z východnej Európy s cieľom posilniť spoluprácu na regionálnej úrovni, vytvoriť platformu pre užitočné workshopy, prednášky a diskusie medzi odborníkmi v hudobnom priemysle. Kapely, ktoré majú možnosť vystúpiť v rámci festivalu, sa vyberajú v proces, ktorý pozostáva z viacerých kôl. Kapely sú nominované tzv. selektormi, túto skupinu tvoria promotéri, organizátori festivalov, majitelia klubov, novinári, PR manažéri, manažéri kapiel a ďalší profesionáli, ktorí sa pohybujú v hudobnej branži.  Z jednotlivých krajín sa postupným hlasovaním určia najlepšie kapely, ktoré dostanú priestor na samotnom festivale.

Počas otváracieho Grand Opening koncertu podujatia BuSH 2017 – 15.novembra v klube Akvárium – organizátori konferencie a festivalu BuSH slávnostne predstavia aj nový video kanál, určený pre východoeurópsku hudobnú scénu #newkidsfromthebloc, vďaka ktorému budete mať vždy najčerstvejšie správy o hudobných novinkách z okolitých krajín.

LINE-UP:

15-17.novembra sa v Budapešti v najlepších hudobných kluboch predstavia kapely z 33 krajín:

 • Bielorusko: Mustelide, Super Besse
 • Chorvátsko: NLV, The Black Room
 • Česká republika: Acute Dose, Lazer Viking
 • Estónsko: Mart Avi, NOËP
 • Maďarsko: Ivan & The Parazol, The Qualitons, Dope Calypso, mius, Middlemist Red, Blahalouisiana, Deep glaze
 • Lotyšsko: Polifauna, Alise Joste
 • Litva: Beissoul & Einius
 • Poľsko: Kamp!, Agim, LOR
 • Rumunsko: Helen, Byron
 • Rusko: Wet Red, Lucidvox
 • Srbsko: Stepa, Straight Mickey and the boyz
 • Slovensko: Tolstoys, Bulp,
 • Slovinsko: Torul, persons from porlock
 • Ukrajina: Panivalkova, Koloah

BuSH video upútavky na program:

Part 1

Part 2

Part 3

Viac informácií o festivale BuSH, vstupenky, program konferencie a koncertov nájdete na linkoch:
www.budapestshowcasehub.com
https://www.facebook.com/budapestshowcasehub/
https://www.instagram.com/budapest_showcase_hub/

#newkidsfromthebloc video kanál:
https://www.youtube.com/newkidsfromthebloc

Zdroj: TS