Slovenky po boku Juda Lawa. Art Film Fest ich ukáže po prvýkrát!

Pre slovenské herečky to bol najväčší úspech v ich životoch. Dostali sa na plátno s hviezdnymi hercami ako Jude Law či Anthony Hopkins a spoločne otvárali prestížny filmový festival.

Na blížiacom sa Art Film Feste sa Lucia Siposová a Gabriela Marcinková po prvýkrát predvedú slovenským divákom v medzinárodnom filme 360.

Film rešpektovaného režiséra Fernanda Meirellesa, ktorý nakrútil aj slávne Mesto Bohov, bude nepochybne jednou z najatraktívnejších snímok sekcie Európske zákutia.


“Okrem napínavého deja a príťažlivého spracovania je pre nás film zaujímavý aj tým, že okrem takých hviezdnych mien ako Jude Law, Anthony Hopkins alebo Rachel Weisz, v ňom hrajú aj Slovenky. A v úvodnej časti sa na pár okamihov objaví aj Bratislava,” povedal riaditeľ Art Film Festu a zostavovateľ sekcie Peter Nágel.

360

Mozaikovito členená snímka zaostruje na sexuálne správanie. Ide o veľmi temnú aféru, odohrávajúcu sa na viacerých kontinentoch vo veľkých letiskových halách a anonymných baroch a hoteloch, zbavených akejkoľvek romantiky. Hýbateľmi zápletky sú zrada, nerovnosť, sexizmus a vzrastajúca priepasť medzi bohatými a chudobnými.

Kaskádu krkolomných peripetií spustí práve mladá slovenská prostitútka vo Viedni, s ktorou sa zapletie britský biznismen. A je ňou Lucia Siposová, ktorá má vo filme aj zopár odvážnych záberov. A tiež scénu s Judom Lawom. Študentka Vysokej školy múzických umení Gabriela Marcinková sa vo filme objavuje po boku ruskej hviezdy Vladimira Vdovičenkova.

Slovenské herečky sa do medzinárodnej produkcie Veľkej Británie, Rakúska, Francúzska a Brazílie dostali vďaka úspešnému konkurzu. Svetoznámy režisér trval na tom, že do úloh sestier – prostitútok Anny a Mirky z Bratislavy, chce obsadiť ozajstné Slovenky.

„Pre mňa to bola prvá skúsenosť na medzinárodnom projekte, počas nakrúcania som bola veľmi nervózna. Ale veľmi som ocenila, ako sa ma celý štáb snažil upokojiť. Práca aj atmosféra boli skvelé,“ povedala Marcinková, ktorá spolu s kolegami z filmu 360 otvárala známy Londýnsky filmový festival.


„Bola to veľkolepá životná šanca a skúsenosť. Som veľmi vďačná, že som v tomto hviezdami nabitom filme mohla vystupovať,“ dodala Siposová.

artfilmfest

Zdroj: Forza, a.s.
Publikoval: Redakcia GREGI.NET