Skupiny Tiny Fingers (ISR) zaháji svoje európske turné v Prahe.

Už 15. července zahájí své první evropské turné v pražském klubu Chapeau Rouge izraelská kapela Tiny Fingers. Ta patří mezi nejvýraznější představitele současné hudební scény v Izraeli a svým originálním mixem post-rocku a psychedelie si získává stále více příznivců i za hranicemi své domovské země. Její tuzemský debut doprovodí stoupající hvězdy, pražská kapela NANO.

Kombinace rockového kytarového podkladu, psychedelie 70. let, elektronických prvků, ale i jazzového feelingu. To všechno jsou Tiny Fingers. Kapela, která za svou poměrně krátkou existenci dokázala vystoupat na vrchol izraelské hudební scény a úspěšně se na něm udržet. Letos v létě poprvé vyráží na evropské turné, v rámci kterého vystoupí v ČR kromě pražského koncertu například i na festivalu Mighty Sounds. Mimo tuzemské koncerty navštíví Polsko, Německo, Rakousko, Velkou Británii a další země.

Spolu s Tiny Fingers vystoupí v Chapeau Rouge také kapela NANO. Uskupení vzniklé z bývalých členů kapel jako Prague Ska Conspiracy nebo Basta Fidel je vycházející hvězdou elektro-popové scény. Kapela má za sebou aktuálně úspěšné vystoupení v rámci zahájení letošního ročníku Filmového festivalu v Karlových Varech a v právě v těchto dnech byla také vyhlášena Tipem týdne na serveru Bandzone.cz.

Tiny Fingers (ISR)
NANO (CZ)
15. července 2013
Chapeau Rouge, Jakubská 2, Praha 1
Start: 20:00
Vstupné: 150 Kč
https://www.facebook.com/fingersmusic
https://tinyfingers.bandcamp.com/
https://bandzone.cz/nano
https://www.facebook.com/music.nano
https://www.chapeaurouge.cz/
https://www.mightysounds.cz/
https://www.facebook.com/events/138106743055605/

Zdroj: MIGHTY SOUNDS