Skupina The Paranoid sa ocitla na psychiatrii.

Na psychiatrickom oddelení v Prešove koncom minulého roka náhle hospitalizovali Igora Belaja, Romana Birkuša, Patrika Sýkoru a Miloša Zaujeca. Dôvod? Nevedeli povedať nie!

Zdravie je veľmi krehká vec. Svoje o tom vedia aj členovia rockovej formácie The Paranoid, pre ktorých sa psychiatria stala nečakane na pár dni domovom. Kapela by najradšej o tejto situácii mlčala, ale to neplatí pre prednostu psychiatrického oddelenia v Prešove, Dr. Jaroslava Vaľka, prezývaného Jaris a jeho kolegu Henricha Mihaľova, alias Heňa.

„Členov skupiny The Paranoid sme u nás hospitalizovali na dva dni. Stalo sa tak niekoľko hodín pred ich koncertom v Prešove. Našťastie, chlapci boli veľmi ústretoví a nekládli žiaden odpor. O manieroch sa taktiež hovoriť nedá. Jedinou ich podmienkou bolo, aby v klipe vyzerali dobre,“ prezradil režisér nového klipu skupiny The Paranoid, Jaroslav Vaľko.

Fanúšikovia si teda môžu vydýchnuť, lebo nešlo o skutočnú, ale o zinscenovanú hospitalizáciu. Skupina The Paranoid prišla do Prešova totiž nakrútiť svoj videoklip k novej skladbe Neviem ti povedať nie, ktorej dej sa odohráva práve na provizórnom psychiatrickom oddelení. Text novinky napísal frontman skupiny Igor Belaj, ktorý spoločne s gitaristom Romanom Birkušom zložil aj hudbu.

„Je to jeden z tých textov, ktoré vychádzajú zo mňa okamžite ako položím pero na papier. Sám som bol prekvapený ako rýchlo som ho napísal. Priznám sa, že pohár vína a inšpirácia z prežitých okamihov, mi to trochu uľahčili,“ pousmial sa Igor a zároveň dodal: „Inšpiroval som sa mojim životom a situáciami, ktoré sa mi stali. Myslím, že väčšina z nás, ak nie všetci, poznajú osobu, ktorej nevedia povedať nie.“

Pôvodne sa mal videoklip nakrúcať na skutočnom psychiatrickom oddelení, ale prešovská nemocnica to nakoniec nepovolila.

Paranoid

„Museli sme preto nájsť iný, podobne vyzerajúci priestor. To sa nám našťastie podarilo. Zaujímavosťou je, že v budove, v ktorej sme točili, bola kedysi fašistická väznica a neskôr v nej sídlilo aj SDKÚ a HZDS,“ prezradil režisér Jaroslav Vaľko, ktorého doplnil spevák Igor Belaj: „Tie miestnosti vyzerali veľmi vierohodne. Úplne ako psychiatria. Cítili sme sa tam ako ryby vo vode.“

Vo videoklipe okrem skupiny The Paranoid a komparzistov, ktorí hrajú pacientov psychiatrického oddelenia, účinkuje aj mladá  študentka herectva Júlia Palková.

„Júliu sme si do klipu vybrali sami. Očarila nás jej prirodzená krása a talent. S jej výkonom, ako aj s výkonom ostatných komparzistov, sme úplne spokojní,“ teší sa z výsledku gitarista skupiny Roman Birkuš.

The Paranoid

Nová skladba Neviem ti povedať nie je prvou ochutnávkou z pripravovaného tretieho radového albumu The Paranoid. Ten skupina momentálne nahráva v štúdiu Mateja Turcera a vyjde na jar vo vydavateľstve Universal Music.

https://www.facebook.com/theparanoid

Zdroj: Universal Music s.r.o.