Zajtra štartuje Slížovica, areál festivalu v Nitre sa otvára o 13:00!

Už zajtra vypukne Slížovica! Areál Autocvičiska SPU v Nitre sa otvára presne o 13:00. Na festivale zažijete premiéru nového klipu aj autogramiádu usporiadateľskej kapely Horkýže Slíže! 28. augusta 2018 si na siedmom ročníku Slížovice zahrá najväčšia česká rocková kapela a okrem Slížov skupiny The Paranoid, Zoči Voči, Chiki Liki Tu-a, Slobodná Európa, Polemic či Lapášanka. Pozor, na miete bude už len limitovaný počet vstupeniek, preto si ich radšej za predpredajovú cenu kúpte ešte dnes!

Festival odštartuje o 13:20 koncertom nitrianskej skupiny Alone. Potom to už roztočí špička slovenských a českých rockerov. Názov najväčšej českej kapely a niekoľkonásobného Zlatého Slávika v kategórii skupina organizátori nemôžu prezradiť, ale sľubujú Pohodu, Báru, Colorado a Dole v Dole. Usporiadateľská skupina Horkýže Slíže si pre fanúšikov pripravila premiéru klipu aj autogramiádu.

„Premiéra klipu „Kozy, husle, Rooney” sa po prvýkrát oficiálne spustí počas nášho koncertu. No nedočkaví fanúšikovia si ho budú môcť pozrieť cez špeciálnu aplikáciu Aumentar, ktorú si už teraz môžu stiahnuť do mobilov. Klip sa spustí počas festivalu ľuďom po načítaní loga Horkýže Slížovica z náramku. A pripravili sme aj špeciálne poháre a nové tričká Slížovica. Okrem pánskych a dámskych budú tento rok aj detské veľkosti,“ teší sa Kuko z kapely Horkýže Slíže.

Na autogramiádu sa Horkýže Slíže dostavia od 19:20 v blízkosti hlavného pódia. Na ňom to už po niekoľký raz na Slížovici roztočí aj slovenská legenda Slobodná Európa.

„My sme so Slížami kamoši, máme nadštandardné vzťahy. Každoročne sa stretávame u mňa na dome na opekačke. Na Slížovici zahráme náš festivalový set a všetky najznámejšie hity. Z väčšiny festivalov sme vždy utekali, ale Slížovica patrí k tým, kde radi pobudneme. Tento rok však musím urobiť výnimku, lebo na druhý deň ráno odlietam na iný kontinent…“ plánuje líder kapely Slobodná Európa Whisky.

Veľmi pozitívny vzťah k festivalu má aj obľúbená kapela The Paranoid, ktorá na Slížovici zažila už mnohokrát skvelú atmosféru.

„Je tam každopádne super, vždy tam stretneme množstvo kamarátov a známych. Minulé ročníky sme radi zostali aj po našom koncerte dlhšie medzi fanúšikmi a vždy sme sa dobre zabavili. Myslím si, že tomu bude rovnako aj tento rok. Na Sĺížovici nebudú chýbať už naše známe songy ako „Neviem ti povedať nie“, “Noc patrí Nám“, „Z plných pľúc“. A samozrejme aj najnovší song „Skúšam ťa nájsť“, ktorý vznikol s novým spevákom Robom Ravenom,“ prezradil basgitarista The Paranoid Patrik Sýkora.

Na festivale zahrajú aj kapely kapely Pipes and Pints, Zoči Voči, Chiki Liki Tu-A, Polemic, Alone, Lapášanka a Doctor P.P. Nemôže chýbať koncert usporiadateľov – kapely Horkýže Slíže. A čaká na vás aj obrovské hudobné prekvapenie v podobe najväčšej českej rockovej kapely. Slížovica bude mať unikátnu gastrozónu, ktorá ponúkne jedlá všetkého druhu. Kulinársku šou predvedie známy gastromajster Marcel Ihnačák ocenený dvoma hviezdami Michelin. Siedmy ročník festivalu prinesie okrem skvelého line-upu aj mnohé vylepšenia areálu. Zo zadnej strany zvukovej réžie umiestnili organizátori obrazovku, aby koncert mohli sledovať aj diváci vzadu.

Vstupenky na Slížovicu si môžete kúpiť v sieti Tickeportal na https://www.ticketportal.sk/Event/Slizovica_festival_2018. Vstupenky sa míňajú, využite príležitosť zakúpiť si ich za predpredajovú cenu ešte dnes! Stretneme sa 28. augusta 2018 na Autocvičisku SPU v Nitre. Cena vstupenky je 13 eur, na mieste v deň festivalu je 15 eur. Deti do 130 cm majú vstup zdarma. ZŤP-s vozíčkari majú vstup zdarma, ich sprievodca si hradí plnú sumu vstupenky.

Zdroj: TS