Sebo K – Mobilee Records a klub Watergate v Bratislave.

Berlín je už dlho mekka elektronickej hudby, obzvlášt hauzu a techna, presťahovala sa tam obrovská komunita producentov a DJov z celého sveta a takmer každý už dnes ide do Berlína práve kvoli “clubbingu”.

Leporelo_20052016_FB_COVER

V kluboch tam nie je problém naraziť na medzinárodné DJské stars a hráva tu takmer každý. V Berlíne však fungujú aj mená, ktoré sú tam od začiatkov scény a jedným z takýchto mien je aj Sebo K, hosť májovej akcie Leporelo.

Jeho DJská kariéra začala v skorých 90-tych rokoch, kedy bol súčasťou Bass Terroru Aleca Empire-ho, prvej berlínskej klubovej noci zemeranej na zvuk drum’n’bassu a breakbeatu, vtedy nového zvuku z UK. Neskôr ho uchvátil zvuk mien ako DJ Sneak, Boo Williams alebo Mood II Swing a jeho vášeň k štýlom ako house a techno bola jasná z jeho vystúpení po Berlíne. Sebo K je už takmer 15 rokov rezidentom jedného z najznámejších berínskych klubov na svete Watergate a je významnou tvárou labelu Mobilee Records, ktorý scénu obohacuje o originálnu hudbu už od roku 2005. Sebo K má aj vlastný label Scenario a okrem iných remixoval aj také mená ako Nina Kraviz, Radioslave, Efdemin, John Tejada, Ripperton a ďalší.

https://soundcloud.com/sebo-k/scenario-spring-podcast

No a takýto človek prichádza na Slovensko. Premiérovo zahrá v bratislavskom Nu Spirit Clube už 20. Mája na akcii Leporelo., ktorá tento rok oslavuje už 15 rokov svojej existencie.

LEPORELO.
piatok 20. Máj 2016
Nu Spirit Club, Bratislava
SEBO K [Mobilee / Watergate]
Milos & Skank, PLUSplus, Bruyant

FB EVENT: www.facebook.com/events/207715709585869/
www.facebook.com/leporelofm
www.facebook.com/leporelolabel
www.nuspirit.sk
www.radiofm.sk

Leporelo_20052016_POSTER

Zdroj: Leporelo