RODAN v novom singli a klipe Tell Me It’s Summer ne-/vzdáva hold letu

Songov, ktoré ospevujú krásu letných mesiacov, sa každý rok vyrojí nespočetné množstvo. Finalista tohtoročného českého národného kola Eurovision Song Contest 2023 RODAN k tejto obľúbenej téme plnej klišé pristúpil – ako je už pre neho typické – po svojom…

Singlová novinka pulzuje nákazlivo uvoľnenou atmosférou a podčiarkuje ju názvom Tell Me It’s Summer. Nenechte sa tým však zmiasť. V skutočnosti si pieseň totiž tak trochu strieľa z ód na orosené drinky a opálenú kožu lesknúcu sa v slnečných lúčoch leta. Celú myšlienku posúva ešte ďalej videoklip.

Tell Me Its Summer je pre mňa špeciálna iróniou, na ktorej je celá pieseň postavená. Pamätám si, že sme s Jendom Vávrom a chalanmi prišli do štúdia a bavili sme sa o tom, aké je teplo a že to zase všetko začína. No a ja som sa už tak klasicky začal sťažovať, ako mi leto vlastne vadí, pretože zase budú sociálne siete plné toho, že svieti slniečko. To sa samozrejme páčilo Jendovi, tak sme to okolo toho postavili,komentuje novinku 20-ročný pesničkár.

Podobne ako predošlý singel Introvert Party Club, s ktorým RODAN zabodoval v českom rádioéteri a získal tiež medzinárodnú pozornosť vďaka Eurovízíi, je aj Tell Me Its Summer dielom širšieho autorského tímu. Opäť tu popri mladom gitaristovi a skladateľovi nechýba spomínaný organizátor českých Songwriting campov, textár a producent Jan Vávra. Na skladbe tentokrát spolupracovali s francúzskym producentským duom Her Demons, tvoreným dvojicou Victor Verpillat a Yann Bargain.

Na margo videoklipu, natočeného v druhej polovici horúceho júla v réžii Michaela Nováčka, RODAN hovorí: Klip k Tell Me Its Summer je pre mňa vlastne úplne rovnako špeciálny ako samotná pesnička. Som veľmi rád, že sa oň postaral práve Michael Nováček, ktorý celú tému, v podstate paródiu na leto a všetko s ním spojené, dokázal správne uchopiť. Podarilo sa mu vytvoriť skvelé video, ktoré originálnosťou a hlavne iróniou singel krásne dopĺňa a posúva zase niekam ďalej.

„Rodan dôvtipne vytvoril song, pri ktorom sa človek ponorí do letnej atmosféry, napriek tomu, že jeho text sa práve tomuto stereotypnému letnému gýču ľahko vysmieva. Pri prvotných konverzáciách o koncepte klipu sme sa však zhodli, že je tu potenciál na tomto satirickom základe stavať a vytiahnuť z piesne na povrch i ďalšie témy. Nakoniec sme sa zamilovali do predstavy, že celý klip bude zdôrazňovať dôležitosť uhla pohľadu. Introvertný človek môže tráviť celé leto sám doma v izbe a nemusí to znamenať, že neprežíva rovnako farebné a krásne okamihy ako ľudia, ktorí preferujú kempovanie s partiou, alebo si na týždeň vyrazia k moru. Klip nám tak umožňuje ponoriť sa do mysle človeka, ktorý si vystačí sám so sebou, pretože všetko bohatstvo hľadá v sebe, nie v ostatných ľuďoch či veciach, dodáva režisér klipu Michael Nováček.

Na novinku Tell Me Its Summer i na ďalšie skladby z debutu ako Gone, I Just Lost a Friend či spomínaný hit Introvert Party Club sa fanúšikovia môžu tešiť na RODANových letných koncertoch. Konkrétne 19. 8. v Litomyšli, kde vystúpi s kapelou na Festivale bez ambícií, či na sólových vystúpeniach 22. 8. na pražskom Streleckom ostrove a 2. 9. na Pilsner Busking Feste.

Viac info: Facebook, Instagram, TikTok a YouTube.

Zdroj: TS