RODAN ako Insomnia Junkie bojuje v novom singli s väčším než malým množstvom kávy

Rok 2023 je pre českého speváka RODANa rokom kariérnych míľnikov. Začalo sa to v januári účasťou v národnom finále Eurovision Song Contest 2023, kde sympatický songwriter zabodoval skladbou Introvert Party Club. Prázdniny potom spestril v rádiovom éteri úspešnou “letno-neletnou” hitovkou Tell Me Its Summer. Následne sa zaradil medzi tri hudobné talenty nominované na Objav roka v ankete popularity Český slávik. Najnovšie v týchto dňoch rozohráva struny jesennej melanchólie s novým singlom Insomnia Junkie, ktorý sprevádza netradične poňatý klip: https://youtu.be/tTl2v1yZjy4.

Insomnia Junkie je pre mňa rozhodne jedna z najosobnejších vecí. Samozrejme, nedá sa nevšimnúť si, že je výrazne spojená s kávou. A to ako textom, tak klipom. To je paradox, ktorý sa mi na tejto veci páči asi najviac. Kto ma pozná, vie, že kávu nepijem, a úprimne ju vlastne vôbec nemám rád. Prečo teda o káve spievam a v klipe na mňa niekto kávu leje? Je to kvôli tomu, že som sa zhruba pred rokom, povedzme, ‚vídals jednou slečnou, ktorá pracovala práve v kaviarni. Často som tam za ňou chodil, čakal do “zatváračky” a trávil tam veľa času. Ibaže odkedy sa toto naše ‚vídanieskončilo, nech už prídem do akejkoľvek kaviarne, dostanem okamžite úzkosť a musím hneď preč, pretože tam vidím všetky tie veci, ktoré k práci v kaviarni patria a  ktoré robila aj ona, vysvetľuje s odzbrojujúcou úprimnosťou RODAN.

Na songu ako stvorenom na sychravé jesenné dni sa podobne ako na vyššie spomínaných singloch autorsky podieľal Jan Vávra, ktorý je tentokrát zároveň i hudobným producentom nahrávky. Tretím do partie bol Štěpán Urban a o mix a mastering sa postaral Rony Janeček z kapely John Wolfhooker.

„Keď som chalanom rozprával o tomto svojom ‚PTSD(Post-traumatic stress disorder – pozn. autora), zaujalo ich to natoľko, že sme z toho urobili pesničku. Pesničku, v ktorej sa snažím vyhnúť tomu, aby som musel ‚kávu, symbolizujúcu práve tú situáciu so slečnou, zase piť, pretože viem, že mi to akurát tak ublíži. No, a že ju potom aspoň môžem zažalovať za ‚otravu. Geniálne to celé zakončil Jenda, ktorý vlastne vymyslel úplne nový pojem Insomnia Junkie – tá pesnička sa inak ani volať nemôže, dodáva RODAN. 

Autenticitu i silu posolstva skladby zaujímavým spôsobom dokresľuje klip v réžii Michaela Nováčka, ktorý je podpísaný i pod videom k Tell Me Its Summer. Oproti predošlému, farbami hýriacemu počinu však v prípade Insomnia Junkie tvorivý tím akcentuje minimalizmus vo farebnosti i celkovom poňatí videa. Klip je nakrútený na jeden záber, a prekvapením je zvolený, pre hudobné klipy netypický formát.

Pre viac informácií o RODANových plánoch a aktivitách stačí sledovať jeho Facebook, Instagram, TikTok a YouTube. Ak ho chcete podporiť v hlasovaní o titul Objav roka v ankete Český slávik, môžete tak urobiť tu: https://tv.nova.cz/porad/cesky-slavik/hlasovani

Zdroj: TS