RAKOVICKY predstavuje singlovú novinku Pills. Druhú skladbu v spolupráci s D-Flyom.

V závere minulého roka predstavil projekt RAKOVICKY singel False Lights, ktorý bol ich prvou spoluprácou so slovenským raperom a spevákom D-Flyom. Trojica napokon našla v nahrávacom štúdiu takú symbiózu, že sa rozhodla pre pokračovanie spolupráce. V týchto dňoch predstavujú novinku s názvom Pills.     

Projekt RAKOVICKY otvára svoj piaty rok na scéne novinkou Pills. „Pills je o pochopení boja, ktorý sa odohráva v našich mysliach. Napríklad, keď sa večer pokúšame zaspať, ale myšlienky nám to nechcú dovoliť. V podstate, ale človek rozmýšľaním v noci nič nevyrieši. Preto je lepšie presunúť pozornosť na svoj dych a vrátiť sa nazad do tela, aby sme na to nemuseli používať rôzne tabletky,“ vysvetľuje text skladby Pills Marek Rakovický.

Singel Pills vznikal v bratislavskom LVGNC Studios a oficiálne vyšiel na digitálnych platformách v piatok 19. marca. Marekovi Rakovickému v skladbe za mikrofónom opäť sekunduje D-Fly. Cesty týchto dvoch umelcov sa spojili pred pár mesiacmi, keď sa zoznámili na hodinách spevu, ktoré vedie tá istá lektorka. Po uvoľnení protipandemických opatrení plánujú Rakovicky a D-Fly k novinke nakrútiť tiež videoklip.

D-Fly vstúpil na scénu albumom Child Of Blood Diamonds (2018). Po roku 2019, ktorý bol pre neho rokom featuringov (Stay ft. Monika Bagárová, Ride ft. Carmel Paradise, Hold On ft. Veronika Strapková, Kristína Tran, Fejbs a Lea Danis) zakotvil v roku 2020 v LVGNC Studios a odštartoval dlhodobú spoluprácu s Marekom Rakovickým a Oliverom Fillnerom. „RAKOVICKY otvára aj témy, ktoré sú tabu a vie o nich hovoriť s citom. Pills je super príklad, lebo hovorí o tom, ako veľa ľudí dnes žije intoxikovaných a závislých od liekov. Mnohí si pri tom tento globálny problém vôbec nevšímajú. Som rád, že Marek a Oliver tú tému otvorili a tiež som rád, že ma k nej prizvali. Dnešná doba ľudí doháňa k tomu, že nemôžu zaspať, tak si pomáhajú liekmi na spanie, potom ráno si dajú lieky, ktoré ich nakopnú k výkonu… keď nás niečo bolí, zase si okamžite dáme nejaké lieky… Pills, pills, pills…,“ hovorí k spolupráci D-Fly.

Počas spoločných nahrávaní projektu RAKOVICKY a D-Flya vzniklo doposiaľ už viacero demoverzií nových skladieb. Vyzerá to teda, že Pills nebude ich posledným spoločným hudobným počinom. Ako prezrádzajú, je možné, že svoje featy v budúcnosti vydajú tiež v podobe uceleného EP.  

Projekt RAKOVICKY tvoria Marek Rakovický a Oliver Fillner, bratislavská producentská dvojica, ktorej tvorbu charakterizuje atmosférické alternatívne R&B, Synth-Popový zvuk a snový pop typický minimalistickým prístupom.

www.instagram.com/_rakovicky
www.facebook.com/RAKOVICKY
www.instagram.com/iamdfly
www.facebook.com/dflymusicofficial    

Zdroj: SOUL FOR SHOW