Prvý singel skupiny Space Recorder je vonku. Tohto refrénu sa už nezbavíte!

Vypočujte si prvý kúsok z pripravovaného albumu „You Said Sorry and You Left Me“. Napriek pochmúrnemu názvu vám singel zaručene zlepší náladu.

Minulý rok kapela pripravila demo nahrávku na skladbu „If I Had Money To Burn“. V apríli tohto roku Space Recorder začal pracovať na novom albume. Nahrávali v štúdiu Loft u Jara Žiga mladšieho. Album mixoval skúsený zvukový majster Erik „Losos“ Horák vo svojom Lososound studio. „Dokončujeme posledné detaily. Vydanie albumu je už naozaj blízko a nevieme sa ho dočkať,“ prezradila speváčka Alexandra Malá.  

Skvelý refrén, autentický klip

V nedeľu 4. decembra kapela uviedla prvý singel z albumu, ktorý čoskoro vyjde vo vydavateľstve Gregor Agency – G.A. Records, s.r.o. Video ku skladbe I Will Never Know vzniklo zo záberov pri nahrávaní. 

„Chceli sme zachytiť čo najviac z úžasnej tvorivej atmosféry, ktorá v štúdiu panovala. Doslova sme si to užívali a myslím, že v klipe je to vidieť (smiech),“ hovorí gitarista Roman Piška, ktorý je jeho tvorcom.

Už ich poznáte?

Bratislavská indie-popová skupina Space Recorder sa po účinkovaní na festivale Pohoda v roku 2009 na istý čas stiahla do tvorivého ústrania. 

Formácia opustila vody indietronicy a začala hrať výlučne na živé nástroje. No najdôležitejšia zmena nastala za mikrofónom. Novou frontmankou je Saša – mladá, talentovaná speváčka s osobitým vokálnym a javiskovým prejavom.

Súčasnú zostavu kapely tvoria okrem speváčky Saši aj Richard „Rucho“ Ďurana (texty, hudba, gitara), Timotej Strieš (basa), Roman Piška (gitara) a Milan Hvizdák (bicie). 

Najbližšie sa skupina Space Recorder ukáže tesne pred Vianocami – 22. decembra v bratislavskom klube Flame Music Bar.

FB: https://www.facebook.com/spacerecorder/
Web: https://www.spacerecorder.sk

Zdroj: Space Recorder
Autor fotky: Peter Frolo