Prvý adventný víkend na Vianočných trhoch aj s piesňami Karla Gotta.

Začiatok prípravného obdobia na Vianoce sa aj tento rok nesie v znamení tradícií. Viac než mesiac trvajúca séria podujatí odštartovala minulý týždeň rozsvietením vianočného stromčeka a pokračuje zapálením prvej adventnej sviečky.

Zapáleniu prvej sviečky na adventom venci budú predchádzať dva večery plné zábavy. V piatok sa s novembrom na Námestí slobody rozlúči obľúbená revivalová kapela Coverage, ktorá má v Piešťanoch a okolí množstvo fanúšikov. V podaní talentovaných hudobníkov zaznejú cover verzie známych hitov rôznych rockových skupín.

Stánky s tradičným vianočným občerstvením na Námestí slobody a Winterovej ulici vždy v sobotu doplnia svojou ponukou domáci výrobcovia. Súčasťou Vianočných trhov bude Pieščanský rýnek, na ktorom môžete nájsť vianočné darčeky pre svojich blízkych – sklo, keramiku, šperky, textil aj hračky.

Hudobný program prvej decembrovej soboty otvorí o 15.30 formácia Buffet. Nasledovať bude od 17.30 účastník súťaže SuperStar Tomáš Karlík z Českej Republiky a po ňom od 19.00 h Capre zo Šale, ktorých hudbu je možné charakterizovať ako ethno fusion. Spájajú totiž prírodné zvuky etnických hudobných nástrojov ako indická Sitar, turecký Saz a Oud, austrálske Didgeridoo alebo africké Djembe alebo Krin, so silnou jazz-rockovou rytmickou sekciou a použitím elektronických a ambientných prvkov.

Dokážete si predstaviť Vianoce bez Troch orieškov pre Popolušku? K legendárnej rozprávke neodmysliteľne patrí nezabudnuteľný hit Karla Gotta, ktorý určite v sobotu večer (od 20.45 h) zaznie aj na piešťanských Vianočných trhoch. O zábavu sa totiž postará Karel Gott revival Morava.

Prvú sviečku na adventnom venci zapália zástupcovia mesta a cirkví v nedeľu 2. decembra o 16.00 h. Pol hodinu predtým začína divadelné predstavenie Exalievov dona Bosca, ktorí prítomným ukážu, ako trávia vianočné sviatky obyvatelia Talianska. Nasledovať budú vystúpenia folklórnych súborov Striebornica, Máj a Premeň.

Zdroj: TS