Preßburger Klezmer Band v programe – S cimbalom (Mit Tsimbl)!

Jedinečné bratislavské hudobné zoskupenie Preßburger Klezmer Band si od svojho založenia v roku 1995 získalo množstvo priaznivcov. Táto prvá slovenská formácia, inšpirujúca sa emotívnou a tanečnou hudbou zo strednej a východnej Európy známou ako klezmer, je zároveň najlepšie hodnotenou skupinou svojho zamerania na území bývalého Československa.

Jej energický hudobný „kokteil“ je podmanivo namiešaný zo židovskej, z balkánskej a orientálnej hudby, ako aj zo slovenského a cigánskeho folklóru – to všetko s originálnou esenciou súčasných moderných štýlov, ako jazz, rock, reggae a latino. Preßburger Klezmer Band patrí medzi popredných predstaviteľov európskej scény world music.

Skupina od svojho vzniku absolvovala množstvo rozmanitých vystúpení nielen na Slovensku, ale aj v Európe i zámorí, počnúc multižánrovými hudobnými festivalmi, cez koncerty v kluboch a v klasických hudobných sálach, komornými vystúpeniami až po zábavy na plesoch, oslavách a firemných eventoch. Vystúpenia kapely prinášajú podmanivú interpretáciu známych i unikátnych piesní predovšetkým v jazyku jidiš, ale aj v slovenčine, angličtine a balkánskych jazykoch. Vyjadrujú aj strhujúcu emotívnosť a tanečnosť klezmerovej hudby. Preßburger Klezmer Band má na konte päť albumov a mnoho úspešných spoluprác na filmových, divadelných a iných projektoch.

Preßburger Klezmer Band pripravil pre svoj prvý tohtoročný koncert na svojej domovskej scéne v petržalskom Klube Za Zrkadlom program S CIMBALOM (MIT TSIMBL) – fúziu repertoáru skupiny s cimbalom v duchu návratu k pôvodným tradíciám hrávania klezmerovej hudby, kde cimbal je jedným z prvých klezmerových nástrojov vôbec.

Preßburger Klezmer Band sa v programe predstaví s talentovaným mladým bratislavským cimbalistom Oskarom Lehotským.

Preßburger Klezmer Band v programe
S cimbalom (Mit Tsimbl) – Hudobný hosť Oskar Lehotský (cimbal)
28.04.2012     Dom kultúry Zrkadlový Háj, Rovniankova 3, Bratislava, 20.00 hod.
Vstupné:    
6 EUR (predpredaj, www.ticketportal.sk)
8 EUR (na mieste koncertu)

Zdroj: Oragnizátor
Publikoval: Redakcia GREGI.NET