Premiéra filmu Slovensko 2.0 bude špeciálna!

Unikátny film Slovensko 2.0, ktorý sa očami desiatich popredných režisérov pozerá na dvadsať rokov samostatného Slovenska, odštartuje svoju púť k divákom už vo štvrtok 10. apríla 2014.

A to naozaj netradične – v kinách po celom Slovensku. Slávnostná premiéra filmu sa totiž odohrá v 23 kinách súčasne! Divákov exkluzívne len na premiérovom predstavení pozdravia všetci desiati režiséri snímky prostredníctvom špeciálneho videobonusu, nahratého v deň premiéry.

„Tvorcovia filmov pozdravia divákov v kinách po celom Slovensku a osobitne v tých mestách, z ktorých samotní režiséri pochádzajú a v ktorých sa filmy nakrúcali. Chceme, aby všetci diváci, ktorí si prídu 10. apríla pozrieť Slovensko 2.0, mali jedinečný zážitok z celoslovenskej premiéry,” povedali producenti filmu Zora Jaurová a Mátyás Prikler.

Červenú pásku na štart filmu Slovensko 2.0 prestrihnú 10. apríla na slávnostnej bratislavskej premiére všetci režiséri filmu, a film sa v tento večer premiérovo premietne v ďalších 22 kinách – v Kine Film Europe v Bratislave, v Kine Lumiére v Bratislave, v Kine Mladosť v Bratislave, v Kine Lamač v Bratislave, v Kine Záhoran v Malackách, v Kine Mier v Modre, v Kine Úsmev v Hlohovci, v Kine Nova v Seredi, v Kine Metro v Trenčíne, v Kine Film Klub Vasmacska v Komárne, v Kine Danubius v Štúrove, v Kine Tekov v Zlatých Moravciach, vo Filmovom Klube Múzeum v Banskej Bystrici, v Kine Akademik v Banskej Štiavnici, v Kine Orbis v Rimavskej Sobote, v Kine Žriedlo v Bardejove, v Kine Scala v Prešove, v Kine Torysa v Sabinove, v kinách Ster Century Cinemas v Košiciach, Žiline, Prievidzi a Spišskej Novej Vsi.

Poviedkový film Slovensko 2.0 je v slovenskej kinematografii špecifickým a výnimočným projektom. Desať známych režisérskych osobností – Juraj Herz, Martin Šulík, Peter Kerekes, Zuzana Liová, Mišo Suchý, Ondrej Rudavský, Iveta Grófová, Peter Krištúfek, Viera Čákanyová a Miro Jelok – prináša prostredníctvom desiatich 10-minútových filmov osobný, politický, sociálny, humorný aj ironický pohľad na príbeh Slovenska. „Slovensko 2.0 je jeden film a zároveň desať pomerne rôznych filmov. Ponúka rôzne pohľady na našu krajinu a realitu a preto môže byť zaujímavý pre široké spektrum divákov, “ dodávajú producenti.

Rok výroby: 2014
Dĺžka: 112 min.
Žáner: dlhometrážny kinofilm (10 krátkych filmov)
Producenti: Zora Jaurová a Mátyás Prikler (MPhilms s.r.o.)
Koprooducenti: RTVS, Filmpark production
Distribučný formát: DCP, DVD, Blu-ray
režiséri: Juraj Herz, Martin Šulík, Peter Kerekes, Zuzana Liová, Mišo Suchý, Ondrej Rudavský, Iveta Grófová, Peter Krištúfek, Viera Čákanyová, Miro Jelok

Filmy:
Juraj Herz: Čestný občan (hraný film)
Martin Šulík: Pohreb prezidenta (hraný film)
Peter Kerekes: Druhý pokus (hraný dokumentárny film)
Zuzana Liová: Bez vône (hraný film)
Mišo Suchý: Návraty/Returns (dokumentárny film)
Ondrej Rudavský: Pravidlá hry (animovaný film)
Iveta Grófová: Discoboj (hraný dokumentárny film)
Peter Krištúfek: Jediná známa fotografia Boha (hraný film)
Viera Čákanyová: Rupicapra (hraný film)
Miro Jelok: Pssst! (experimentálny film)

www.slovensko20.sk
www.facebook.com/slovensko20.sk

SLOVENSKO 2.0 foto

Zdroj: MPhilms s.r.o.