Filmové Slovensko 2.0 prekračuje hranice online a zadarmo.

Oslavy štvrťstoročia od rozplynutia komunistického mraku nad Československom si žiadajú aj veľké zamyslenia. Ako sa premenila spoločnosť, ktorá na konci roku 1989 vykročila na cestu divokých ponovembrových transformačných dní? Ako sa zmenil geografický a mentálny priestor, ktorému hovoríme „Slovensko“ za posledných 20 rokov?

Unikátne filmové leporelo Slovensko 2.0, ktoré sa očami desiatich popredných režisérov pozerá na dvadsať rokov samostatného Slovenska, sa teraz dostáva k divákom v svetovej online premiére zadarmo. A to od 17. do 24. novembra 2014 na portáli DAFilms.cz, ktorý predstavuje medzinárodnú platformu online distribúcie dokumentárnych a experimentálnych filmov s dôrazom na európsku kinematografiu.

Filmový projekt Slovensko 2.0 je prvý a jediný svojho druhu v dejinách slovenskej kinematografie. Desať režisérskych osobností širokého generačného, názorového a žánrového spektra – Juraj Herz, Martin Šulík, Peter Kerekes, Zuzana Liová, Mišo Suchý, Ondrej Rudavský, Iveta Grófová, Peter Krištúfek, Viera Čákanyová a Miro Jelok sa pozerá na 20 rokov samostatného Slovenska. Desať 10-minútových filmov rôznych žánrov – od hraného, cez animovaný, dokumentárny až po experimentálny film – prináša osobný, politický, sociálny, humorný aj ironický pohľad na príbeh Slovenska. Výsledkom je umelecká reflexia moderných dejín krajiny a zároveň reflexia slovenskej kinematografie v jej rôznych podobách.

ONDREJ-RUDAVSKY_PRAVIDLA-HRY-I

Na DAFilms.cz si možno pozrieť film celý, ale aj jednotlivo po krátkych filmoch a to s anglickými titulkami.

www.slovensko20.sk
www.dafilms.cz
www.facebook.com/slovensko20.sk

Zdroj: Doc Alliance Films