Poslucháči radia City pomohli pražskej Zoo zdvihnúť hlavu.

V úterý proběhla na pražském radiu City 93,7 FM velká benefiční aukce pro pražskou zoologickou zahradu, postiženou červnovou povodní. Ve velkém aukčním maratonu, který trval ve vysílání 12 hodin, měli posluchači možnost získat speciální vstupenky do City lóže a zúčastnit se středečního benefičního koncertu Zvedáme hlavu ve velkém sále Lucerny.

Do aukce bylo vloženo celkem 8 vstupenek a v napínavém souboji se o ně utkalo několik desítek dražitelů. „Přiznám se, že takový výsledek aukce jsme neočekávali a jsme opravdu rádi, že máme tak velkorysé posluchače, kterým není budoucnost Prahy lhostejná. Navíc je tu i jistá symbolika. Před 11 lety totiž radio City zorganizovalo sbírku na nový pavilon goril, a i teď jsme nechtěli zůstat s rukama v klíně,“ říká programová ředitelka Bára Lukášová.

Nakonec se podařilo za jediný den získat na povodňové konto Zoo Praha 63.000 Kč. Aukci sledoval také ředitel zoologické zahrady Miroslav Bobek, který snahu dražitelů ve vysílání ocenil a za pomoc velmi děkuje.

Zdroj: radio City