Po roku plnom spoluprác sa D-Fly vracia k sólo tvorbe v novom singli Mango.

Zatiaľ čo vlani sa D-Fly sústredil vo svojej tvorbe na featy a hudobné kolaborácie, rok 2020 otvára sólo trackom. Singel Mango predstavuje v sprievode minimalistického ateliérového videoklipu.   

Ako D-Fly prezrádza, rovnako ako niekoľko jeho predošlých singlov, aj Mango je ďalšou zo skladieb, ktoré napísal ešte v minulom roku. „Mám tú vec rád a myslím, že sa ňou vraciam k štýlu, ktorým som išiel predtým. Verím, že sa poslucháčom a fanúšikom bude páčiť.“

Nielen track mal odložený už dlhšie – aj video k singlu bolo nakrútené už niekoľko mesiacov. Napokon mu však minulý rok priniesol do cesty také množstvo projektov, že Mango sa dostalo v kalendári na rad  až v roku 2020. „Video sme urobili ešte minulé leto, ale keďže sme nemali kam tento singel „dať“ vychádza až teraz,“ dodáva D-Fly na margo klipu z dielne mladého slovenského filmára Andreya Ištoka.

Slovenský raper D-Fly (vlastným menom Denis Vlašič) zaujal debutovým mixtapovým albumom Child of Blood Diamonds (19. júna 2018), ktorý vydal pod ochrannými krídlami Majka Spirita a vydavateľstva Spirit Music Label. Následne, v roku 2019 absolvoval množstvo hudobných kolaborácií  – so speváčkami Monikou Bagárovou, Carmel Paradise, Veronikou Strapkovou, Kristínou Tran, Leou Daniš či Fejbs.   

Ako prezrádza, kolaborácie medzi jeho trackmi nebudú chýbať ani tento rok. Prvá z nich bude vonku už čoskoro. „Zatiaľ nemôžem prezradiť, o koho ide, ale už teraz môžem povedať, že je to veľký umelec, producent a hudobník a som rád, že už onedlho náš feat predstavíme.“                        

Kto je D-Fly?

D-Fly vlastným menom Denis Vlašič sa narodil 23. júna 1997 v juhoafrickej Pretórii. Od 3 rokov žije so svojimi slovenskými rodičmi v Bratislave. Vyrástol v hudobníckej rodine. V detstve sa začal venovať na profesionálnej úrovni športovej kariére a stal sa hokejistom v HOBA  Bratislava a neskôr prestúpil do Slovana Bratislava. Popri športu a štúdiu na športovom gymnáziu sa od 6 rokov aktívne venoval hre na klavíri, spevu a od 13tich rokov aj písaniu vlastných textov, až sa napokon prepracoval k rapu, ktorému ostal verný dodnes.

Viac info: www.instagram.com/iamdfly     |   www.facebook.com/dflymusicofficial

Zdroj SOUL FOR SHOW