Po famóznej piano show Jozefa Hollého prichádzajú do Trenčianskych Teplíc aj Hammel, Cigánski Diabli či Mária Čírová. Hudobné leto plné najznámejších slovenských a českých umelcov pokračuje!

V Trenčianskych Tepliciach v júli otvorili 74. ročník Hudobného leta. Otvárací koncert bol v rukách unikátneho zoskupenia umelcov, ktoré doposiaľ mohli zažiť len hostia Hudobného leta. Návštevníci si ďalej vychutnali Opernú noc a vystúpenie Jozefa Hollého s kapelou, ktorí predviedli svoju fenomenálnu Piano show. Do koncertnej sály Kursalonu festival ešte prinesie ďalších 8 kvalitných predstavení.

Festival Hudobné leto má už 74-ročnú tradíciu a je neodmysliteľnou súčasťou kúpeľného mesta Trenčianske Teplice od roku 1937. Počas uplynulých troch rokov došlo k prestavbe jeho dramaturgie, ktorá spôsobila zmenu pohľadu a Hudobné leto zatraktívnila aj pre mladšiu cieľovú skupinu. O dramaturgiu sa postaral programový riaditeľ  festivalu Michal Vidan, ktorý v súčasnosti pôsobí aj ako riaditeľ Mestského divadla v Žiline.„Hudobné leto je najstarší festival komornej hudby v strednej Európe. Ako každý projekt, aj festival sa vyvíja a prirodzenou cestou sme do programu postupne začlenili aj iné hudobné žánre. Stal sa tak festivalom hudby ako takej. Je žánrovo bohatší a dovoľuje nám viac sa vyhrať s dramaturgiou. Vnímame záujem publika o kvalitnú kultúru, a preto sa snažíme každý rok posunúť latku o niečo vyššie“, prezrádza programový riaditeľ Michal Vidan.

Hudobné leto počas dvoch mesiacov prináša do koncertnej sály Kursalonu unikátne a hodnotné hudobné zážitky. Svedčí o tom aj samotné otvorenie festivalu, ktoré bolo vyskladané na mieru a tento jedinečný koncert doposiaľ mohli zažiť len jeho hostia. Organizátori sa tento rok rozhodli  obohatiť tradičný orchester o spojenie troch výborných spevákov, a tak sa výnimočne na jednom pódiu predstavili Peter Lipa, Barbora Švidraňová a Veronika Strapková v sprievode jazzového orchestra Big Band Žilinského konzervatória.

Program Hudobného leta pokračoval Opernou nocou, počas ktorej predviedli vynikajúci výkon svetoznámi operní speváci Gustáv Beláček a Ľubica Vargicová v sprievode klaviristu Daniela Buranovského, ktorým si  od divákov vyslúžili zaslúžené standing ovation. Ďalej na návštevníkov čakala podmanivá piano show s obľúbeným klaviristom, skladateľom a inštrumentalistom Jozefom Hollým, ktorý svojou hrou na klavíri očaril a vyrazil dych návštevníkom. „Na vystúpenie Jozefa a jeho kapely som sa nesmierne tešila od chvíle, ako som sa dozvedela, že vystúpi v Trenčianskych Tepliciach. Vypočuť si známe soundtracky z filmov ako Pearl Harbor či Piráti z Karibiku v jeho podaní bolo pre mňa nezabudnuteľným zážitkom“, porozprávala svoje dojmy z koncertu návštevníčka Katka.

Hudobné leto prináša do koncertnej sály Kursalonu naozaj pestrú škálu žánrov – klasiku, folk, jazz alebo aj pop. Program bude pokračovať vystúpenímčeského speváka Dana Bártu spolu s autorskou a interpretačnou formáciou českej jazzovej scény Robert Balzar Trio. Dávku temperamentu do Kursalonu prinesú Cigánski Diabli, svoje hudobno-tanečné vystúpenie predvedie folklórny súbor SĽUK a nebudú chýbať ani jazzové legendy od zoskupenia Fats jazz band. Návštevníci budú môcť zažiť v Trenčianskych Tepliciach  aj pohodový večer s piesňami Pavla Hammela a vychutnať si budú môcť aj balady obľúbenej speváčky Márie Čírovej.

Do programu Hudobného leta bolo okrem koncertov zaradené aj divadelné predstavenie Tri letušky v Paríži v podaní hercov Richard Stanke, Ján Dobrík, Henrieta Mičkovicová, Ivana Kubačková a Mária Breinerová. Divadelná hra odhalí, ako dlho dokážu fungovať hry lásky, ktoré sa riadia letovým poriadkom. Najstarší festival v Trenčianskych Tepliciach už tradične slávnostne ukončí Slovenská filharmónia.

Aj vďaka zaujímavému programu sa Hudobné leto teší veľkej obľube návštevníkov nielen z okolitých miest, ale aj z celého Slovenska a zahraničia.Sme veľmi radi, že festival vyhľadávajú počas celého leta, dávajú nám milé  pozitívne reakcie a užívajú si spolu s nami tieto kultúrne zážitky, dodáva produkčná manažérka festivalu Zuzana Danechová.

Kompletný program a viac informácií nájdete na www.hudobneleto.sk/program.

Vstupenky na podujatia je možné zakúpiť v Infocentre kúpeľného hotela PAX, v KIC Trenčín, online prostredníctvom siete ticketportal.skalebo na mieste priamo pred predstavením v Kursalone Trenčianske Teplice.

Podujatie je uskutočnené s podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR a finančnou podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Zdroj: CULTURA o.z.