Plexo má za sebou veľký večer. Bratislava žila uplynulý víkend hip-hopom!

Bratislavský Flame Music Bar zažil včera noc, na ktorú len tak nezabudne. Dvadsiateho tretieho novembra sa práve na tomto mieste zišli priaznivci hip-hopu a pomohli uviesť do života nový album dvojice hudobníkov Plexo & Mugis s príznačným názvom AU!

Prečo práve AU? To už nám objasňuje Plexo: „Celý môj život je AU, lebo chcem na krku AURUM raz mať.“

O tom, že pôjde o nezabudnuteľný večer, svedčil nielen výber miesta krstu, kde už dvojica hip-hoperov viackrát koncertovala, ale taktiež naplnená kapacita podniku, pozostávajúca z priaznivcov, rodiny a známych tohto zohraného dua.

Hviezdna spolupráca

Na ich hip-hopovej novinke s komixovým obalom nájdete pätnásť pestrých skladieb s rôznorodými spoluprácami. Za všetky featuringy spomeňme mená ako Delik, Majself, Šorty, Tafrob, Čis T či producentov ElMurdo, Hoodinia samozrejme Mugis.

Po privítaní a úvodnom slove hviezd večera nemohlo chýbať ani živé vystúpenie a ukážka niekoľkých skladieb z albumu. Okolo polnoci už predstúpil pred návštevníkov Plexo, za chrbtom s dvorným producentom Mugisom a odohrali špeciálnu show z nového CD. V rámci nej predstavili novinky ako Nezmar, Haló alebo Zmeškaný Hovor. Po bloku noviniek už prišiel na rad očakávaný krst.

Krstné mamy ostali v rodine …

… chalani si totiž za krstné „mamy“ vybrali svoje polovičky, pretože ako Plexo tvrdí: „Na konci dňa sú to jediné bytosti, ktoré sú tu pre nás, ľúbia nás a tolerujú naše excesy :)“. Medzi hosťami sa mihli ich priatelia a hudobníci Adiss, Palky & DJ MikroMan, Puerto či talentovaná speváčka Nicky Mack, s ktorou Plexo chystá aj spoločnú skladbu. Na platniach hral počas večera skvelý DJ Lkama, stálica hip-hopovej scény, a taktiež známy zo zoskupení GR Team a City Code.

Pevné miesto na hudobnej scéne

Plexo sa na slovenskej hudobnej scéne pohybuje už viac ako desať rokov. Od začiatku kariéry si prešiel mnohými kariérnymi i osobnostnými pádmi, ktoré ho však nesmierne zocelili a doviedli na súčasnú cestu. Ba čo viac, zhmotnil ich do zaujímavej hudobnej produkcie. Plexo patrí medzi slovenskú hip-hopovú elitu, ktorá sa prezentuje aj na najväčšom slovenskom hip hopovom open air festivale Hip Hop Žije. Už v minulosti bodoval so skladbam Bez teba či Najkrajšia vec, s ktorými sa mu podarilo dosiahnuť milióny videní na YouTube. Bude v našliapnutom tempe pokračovať?

Album je dostupný na streame&downloade a CD sa dá zakupit na e-shope Ruka Hore: https://shop.rukahore.sk/plexo-mugis/cd-au

Zdroj: TS, Stella Production
Foto: archív Plexo