Kapela O.B.D. chystá pred Vianocami špeciálny koncert, po prvý raz na ňom zaznie naživo skladba „Gloria“!

Kultová kapela O.B.D. pripravuje nezabudnuteľný záver roka! Ešte pred Vianocami chystá koncert, na ktorom zaznie celkom nový program. Po prvý raz zahrá naživo skladbu „Gloria“ z albumu Bratislavská beatová omša. Jedinečný koncert bude spomienkou na famózneho hudobníka Ďura Černého, ktorý zomrel začiatkom tohto roka a je jedným zo spolutvorcov pesničky. Okrem nej na koncerte vo FLAME Music Bare zaznejú aj novinky z ostatného albumu Orchestra Bronislava Dobrotu „Stereo“, ale i staršie skladby, ktoré však kapela veľmi naživo nehrávala. Nenechajte si ujsť jedinečný koncert O.B.D., trochu drsnej nostalgie vám ponúkne už 18. decembra!

Skupina O.B.D. sa tento rok poriadne rozbehla. Po dlhých desiatich rokoch vydala skvelý album „Stereo“ a pripravila niekoľko nezabudnuteľných koncertov. Jedinečný zážitok sľubuje aj predvianočné vystúpenie Orchestra Bronislava Dobrotu, ktoré chalani chystajú na 18. december vo FLAME Music Bare.

O.B.D.

„Zahráme nový program zložený z piesní z nového albumu „Stereo“ a zo starších skladieb, ktoré sme však veľmi na koncertoch nehrávali. Po prvý raz zaznie naživo aj naša „Gloria“ z albumu Bratislavská beatová omša. Od jej vzniku v roku 1995 sme ju totiž doteraz nikdy live nehrali. Bude to aj taká spomienka na Ďura Černého, výborného hudobníka a nášho kamaráta, ktorý vo februári predčasne skonal. On totiž skladbu „Gloria“  produkoval,“ vraví textár a skladateľ O.B.D. Roman „Galo“ Galvánek.

Na unikátnom koncerte určite zaznejú novinky „Púpavy“, „Stereo“, „Ľalia“, či „Padám preč“, ale aj legendárne „Komáre“ a ďalšie skvelé songy O.B.D.. Špeciálny program sľubuje nezabudnuteľný zážitok. „Vo FLAME Music Bare sme mali v poslednom období tri koncerty, všetky boli vypredané a bola tam skvelá atmosféra. Povedali sme si, že si ju musíme pred koncom roka ešte raz zopakovať a ponúknuť fanúšikom aj niečo navyše. Verím, že ich krásne vianočne naladíme. Posedíme si pod samovarom a určite príde aj čert, snehová kráľovná Elsa aj inžinier Mráz,“ láka s humorom Roman „Galo“ Galvánek.

Talentovaný hudobník, textár a básnik má totiž Vianoce veľmi rád a dokonale si uvedomuje ich zmysel.

„Tieto sviatky nie sú pre mňa o nejakých veľkých daroch, ale skôr o duchovnom prežívaní. Na Vianoce budem s mamou, spolu si spomenieme na babku a dedka, ktorí už nie sú medzi nami. Vždy ale majú pri našom stole nachystané taniere, akoby sme sa opäť stretli pri jednom stole ako kedysi. Takéto momenty si vážim,“ uzatvára Roman Galvánek.

Špeciálny predvianočný koncert O.B.D. bude 18. decembra vo FLAME Music Bare v Bratislave. Lístky sa dajú zakúpiť prostredníctvom portálu: https://tootoot.co/sk/.

Orchester Bronislava Dobrotu vznikol v roku 1993. O rok na to súťažil v Marlboro Rock-In a umiestnil sa na 3. mieste. Hneď po súťaži chalani v PKO podpísali zmluvu s Universal Music Group na tri albumy. V roku 1995 získala O.B.D. dve ceny Zväzu autorov a interpretov populárnej hudby, ktoré bývajú označované aj ako slovenské Grammy, cenu za najlepšiu pieseň „Komáre“ a cenu za Objav roka. Na konte má aj cenu za najhranejšiu pieseň v slovenských rádiách. Najväčšie hity kapely sú „Komáre“, „Biely strom“, „Džadžuli Dža“, „Zmoknutý vták“ či „Slnečný deň“. Skupina má na konte už 5 albumov, z toho jednu výberovku. V súčasnosti funguje v pôvodnom zložení: Roman Galvánek, Bronislav Dobrota, Martin Valihora, Richard Šimurka a hostia, medzi nimi Silvo Sališ, Juraj Majer, Marek Žilinec, Oliver Ďurčo a Marián Jaslovský. Na novom albume znejú aj krásne posledné tóny od trumpetistu Martina Ďurdinu, ktorý tragicky zahynul. Všetky informácie o kapele sa dozviete na https://www.facebook.com/O.B.D.kapela/

Zdroj: PROPAGANDA HOUSE