Peter Nagy si na posledný koncert turné „THE BEST OF 30 ROKOV“ do Starej tržnice v Bratislave pozval Joža Ráža a Petra Jandu!

Peter Nagy zavŕši výročné turné „THE BEST OF 30 ROKOV“ skutočne veľkolepo! Spevácka legenda si 8. decembra 2015 do bratislavskej Starej tržnice pozvala hviezdy československej hudobnej scény! Na poslednom vystúpení oslavnej koncertnej šnúry si Peter Nagy zaspieva s lídrom skupiny Elán Jožom Rážom a Petrom Jandom  z českej kapely Olympic. Nenechajte si ujsť výnimočné spojenie výborných hudobníkov 8. decembra v Starej tržnici v Bratislave!

Jesenná časť úspešného turné „THE BEST OF 30 ROKOV“ speváckej legendy Petra Nagya vyvrcholí 8. decembra 2015 koncertom v Bratislave.  Populárny hudobník ukončí oslavy 30-ročného pôsobenia na českej a slovenskej hudobnej scéne v meste, ktoré mu prirástlo k srdcu a malo pre jeho úspech veľký význam!

„Začínal som v rodnom Prešove, potom som s rôznymi kapelami hrával v Košiciach. Bratislava však bola  pre moju kariéru na začiatku niečo úplne prevratné! Tu som spoznal budúcich členov skupiny Indigo, zoznámil som sa s mojim producentom Julom Kinčekom, stretol som mnoho vtedy už slávnych muzikantov ako Miro Žbirka, Laco Lučenič alebo Janko Lehotský. Úplne najsilnejší bratislavský zážitok mi spôsobil Kamil Peteraj, keď mi dal ponuku spievať vo v tom čase najslávnejšej kapele Modus. Bratislava mala pre mňa chuť nových nádejí. S kapelou sme tu vždy hrali radi a v ružinovskom kulturáku sme mali dokonca roky skúšobňu,“ vyznal sa Peter Nagy.

Práve v Bratislave dokonca obľúbený muzikant nahral kedysi album výnimočný aj z hľadiska slovenskej hudobnej scény.

„Vo vtedajšom Štúdiu S vznikol prvý slovenský unplugged, teda záznam zo živého koncertu – môj album Peter Nagy v Štúdiu S. Mám mnoho dôvodov na Bratislavu spomínať v dobrom. Navyše Stará tržnica je súčasťou histórie Bratislavy. Je to miesto nadýchané dejinami a aj preto sa na koncert naozaj veľmi teším,“ dodáva s hrdosťou Peter Nagy. 

Hudobnú legendu bude na koncerte sprevádzať skupina Indigo v zložení Mišo Kovalčík – gitarista a kapelník, Luboš Ďurech – basgitarista, Marek Mečiar – klavírista a Jan Lau – bubeník. Fanúšikov potešia hitmi „Aj tak sme frajeri“, „S nohami na stole“, „Láska je tu s nami“, „So mnou nikdy nezostarneš“ či „Chráň svoje bláznovstvá. Hosťami bratislavského koncertu budú líder skupiny Elán Jožo Ráž a Petr Janda z Olympicu.

NAGY Indigo_2015_3g

„Obidvaja chlapíci sú súčasťou dejín československej muziky. To nepotrebuje žiaden komentár. Sú to moji kamaráti a naspieval som s nimi duety. S Jožom „Psi sa bránia útokom“ a s Petrom Jandom „Revolver a muzika“, či pieseň „Kamila,“ konštatuje Peter Nagy. 

Peter Nagy patrí k najúspešnejším spevákom slovenskej populárnej hudby od 80-tych rokov minulého storočia. Na konte má 16 albumov, z ktorých sa doteraz predalo 2 milióny nosičov.

„Hudba ma robí šťastným, preto sa snažím byť v blízkosti ľudí, čo ju vnímajú. Hudba je pozitívna vec v tejto zamračenej dobe a ja sa snažím žiť v mojej pozitívnej bubline. Som tak akosi „zakonzervovaný“ proti ľudskej zlobe. Jednoducho sa usmievam, a mnohí ani netušia prečo,“ uzatvára – ako inak s úsmevom –  Peter Nagy.

NAGY CD_1984_2015

S turné „THE BEST OF 30 ROKOV“ Peter Nagy oslavuje 30 rokov pôsobenia na českej a slovenskej hudobnej scéne. Po mimoriadne úspešnej jarnej časti pokračuje turné aj na jeseň. Vstupenky sú dostupné prostredníctvom siete Predpredaj.sk na https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/4133/peter-nagy-a-indigo–the-best-of-30-rokov–jesen-2015 a v miestnych pokladniach.

Peter Nagy THE BEST OF 30 ROKOV
2.10.2015 – Tatranská Lomnica, Tenis centrum
3.10. 2015 – Vranov nad Topľou, Dom kultúry
4.10. 2015 – Bardejov, Kino Žriedlo
6.10. 2015 – Prešov, Kino Scala
7.10. 2015 – Košice, Spoločenský pavilón
8.10. 2015 – Liptovský Mikuláš, Dom kultúry
12.10. 2015 – Trnava, hotel Holiday Inn
8.12. 2015 – Bratislava, Stará tržnica

Zdroj: Propaganda House s.r.o.