Peter Doherty zahrá Slovákom novinky z pripravovaného albumu.

Dekadentný Peter Doherty v Bratislave! Umelec s povesťou nenapraviteľného rebela nečakane vystúpi v KC Dunaj. Exkluzívny koncert mimo turné odohrá v intímnej atmosfére len v sprievode gitary a huslí. Hudobník, maliar, model a najnovšie aj herec sa tak postaví tvárou v tvár slovenským fanúšikom pripravený na akýkoľvek kontakt. Sprevádzať ho bude akustický hudobník Alan Wass z projektu The Lipstick Melodies.

Špecialitou, ktorú si tento známy Brit pripravil pre Bratislavu, bude niekoľko nezverejnených noviniek z pripravovaného albumu. Ten by mal vyjsť ako tretí titul projektu Babyshambles, i keď dátum zatiaľ nie je potvrdený. Platňa, na ktorej hosťuje bubeník zo Stereophonics Jamie Morrison, sa nahráva v bývalých koloniálnych veľmociach Veľkej Británii a vo Francúzsku. Práve tu totiž Doherty žije už nejakú dobu a tu tiež podľahol čaru malých klubových vystúpení.

Nenechajte si ujsť jedinečnú show frontmana legendárnych projektov Babyshambles či The Libertines a kúpte si lístok už dnes. Počet vstupeniek je totiž obmedzený a fanúšikov Petra Dohertyho veľa.

Peter Doherty sa narodil v Hexhame vo Veľkej Británii a kvôli otcovej práci žil vo viacerých vojenských základniach. Ako tínedžer sa presťahoval do Londýna, kde stretol Carla Barâta, s ktorým položili základy skupiny The Libertines. Táto kapela, i keď trvala krátko, nakopla Dohertyho kariéru. Potom so skupinou Babyshambles vydal dva úspešné albumy Down in Albion a Shotter’s Nation, rovnako ako EP The Blinding. Sólový debutový album Grace/Wastelands mu vyšiel v marci 2009. Okrem hudby a chodeniu s modelkami sa v sebe snaží rozvinúť všestranného umelca. Maľuje, píše a dokonca hrá vo filme Confession Of A Child Of The Century s Charlotte Gainsbourg, ktorý premietali minulý rok na festivale v Cannes.

Alan Wass momentálne nahráva akustické skladby v IMW Studios v Londýne a popri tom koncertuje so svojou päťčlennou skupinou The Lipstick Melodies.  S Petrom Dohertym absolvoval už niekoľko európskych vystúpení.

Lístky už v predpredaji: https://on.fb.me/10Oqo2j
Event: www.fb.com/events/138162803041473

Zdroj: kulturmarket.sk