Peter Doherty si ako predkapelu vybral Walter Schntizelsson.

Mladá bratislavská skupina vystúpi na koncerte britského muzikanta Petra Dohertyho v KC Dunaj. Na intímnom vystúpní zahrá akustický spevák kapely Jozef Rezník so špeciálnm programom v sprievode tuby, na ktorú zahrá Dominik Kobulnický.

Walter Schnitzelsson práve pracuje na debutovom albume. Prvý singel s názvom This Night’s Fever, rovnako ako aj videoklip, bude mať čoskoro premiéru. Medzitým dala kapela na free download dva songy Mother a Keep Me Goin‘.

Posledné lístky na koncert v pondelok 24. 6. sa dajú ešte kúpiť v bare KC Dunaj.

Walter Schnitzelsson je trio z Bratislavy, ktoré si svojou tvorbou vyslúžilo aj nomináciu v kategórii Nováčik roka na Radio_Head Awards. Hudobníci ovplyvnení starým dobrým rock´n´rollom, bluesom, klasickým punkom ale aj súčasnou indie scénou vynikajú na koncertoch svojou živelnosťou a poriadnou dávkou úprimnosti. Kapela vystúpila aj v relácii Hudba mesta v hale železničnej stanice, kde ich skoro zastavila polícia.

https://www.youtube.com/watch?v=ZcOcX_67N0c

Facebook: www.facebook.com/walterschnitzelsson?fref=ts
Free download: https://wsch.bandcamp.com

Peter Doherty sa narodil v Hexhame vo Veľkej Británii a kvôli otcovej práci žil vo viacerých vojenských základniach. Ako tínedžer sa presťahoval do Londýna, kde stretol Carla Barâta, s ktorým položili základy skupiny The Libertines. Táto kapela, i keď trvala krátko, nakopla Dohertyho kariéru. Potom so skupinou Babyshambles vydal dva úspešné albumy Down in Albion a Shotter’s Nation, rovnako ako EP The Blinding. Sólový debutový album Grace/Wastelands mu vyšiel v marci 2009. Okrem hudby a chodeniu s modelkami sa v sebe snaží rozvinúť všestranného umelca. Maľuje, píše a dokonca hrá vo filme Confession Of A Child Of The Century s Charlotte Gainsbourg, ktorý premietali minulý rok na festivale v Cannes. Spolu s Petrom Dohertym vystúpi v Bratislave aj akustický hudobník Alan Wass zo skupiny The Lipstick Melodies.

Event: www.fb.com/events/138162803041473

Zdroj: Kulturmarket.sk