Peter Cmorik: 10 rokov na scéne Tour bude výborne namiešaný hudobný koktejl, štartujeme dnes!

Prvá slovenská Superstar Peter Cmorik štartuje turné k desiatemu výročiu pôsobenia na hudobnej scéne už dnes.  Cmoro sľubuje rôznorodý program, predstavenie nového singlu, ohlásil i ďalšieho zaujímavého hosťa.

Cmorikova veľkolepá oslava 10. rokov na našej hudobnej scéne začína už budúci týždeň. V bratislavskom Istropolise dňa 3.11.2016 odštartuje koncertnú šnúru po desiatich mestách. Priaznivci môžu očakávať všetky „tváre“ zlatého slávika. Počas takmer dvojhodinovej hudobnej nálože ponúkne piesne z hudobnej súťaže,  ktoré sú pre speváka srdcovou záležitosťou, aj vďaka nim sa totiž dostal do povedomia verejnosti. V priebehu koncertov zaspieva i skladby, ktoré zložil pre filmové, či seriálové produkcie. V tejto časti zaznie aj pilotný singel z filmu Muzzikanti  –  Kříž svůj neseme , ktorú spolu s Jarkom Nohavicom nedávno predstavili verejnosti zverejnením videoklipu. Nebudú chýbať ani Cmorove notoricky známe hity DážďMám pocit, Premýšľam nad tebou, Jedno si želám a niekoľko ďalších. Rožňavčan nezabudol ani na milovníkov muzikálov.  Publikum sa môže tešiť na interpretácie piesní z Jesus Christ Superstar, či Rómeo a Júlia.Keď som tak premýšľal, že z akého uhla koncipovať toto turné, chcel som, aby to bolo iné ako koncerty, ktoré bežne hráme. Zistil som, že za ten čas, čo som na scéne, som figuroval v niekoľkých rôznych polohách, od akustického hrania, cez vlastné skladby v rockovom štýle, hral som v niekoľkých skvelých muzikáloch a spieval svetoznáme piesne iných autorov. Toto všetko som sa rozhodol ponúknuť divákom na našej tour. Keď k tomu pridáme ešte našich skvelých hostí, bude to jeden dobre namiešaný hudobný koktejl :),“  ozrejmil spevák scenár svojej koncertnej šnúry.

 cmorik_a_band

Novinkou turné je predstavenie čerstvého singlu i ohlásenie ďalšieho zaujímavého hosťa

Okrem spomínaného mixu  hudobných žánrov  bude Cmoro počas koncertov i krstiť. Krstným otcom sa stane jeden z najvýraznejších gitaristov našich končinách – Peter Bič . „S Peťom sa poznáme už desať rokov, okrem toho, že žijeme v rovnakom “svete“, sme aj dobrí priatelia. Je mi cťou, že jeho výberovku privítam do hudobného sveta práve ja.  Možno si ma vybral práve kvôli tým desiatim rokom (smiech), aby zachoval symboliku čísla desať, ktoré je úzko späté s týmto turné,“ okomentoval Peter Bič svoju dôležitú úlohu pri predstavení albumu.

nove_ PBP_s_nazvom

Okrem krstenia sa Bič predstaví aj so svojou kapelou Peter Bič Project. V Bratislave, Nitre, Prešove a Rožňave.  Bičovci už s Cmorikom jedno turné absolvovali. Práve Peťo bol ich hosťom na minuloročnom Just a Tour, úlohy sa však tentokrát otočia.  Cmoro spolu s Peter Bič Project zaspieva piesne z ich repertoáru. Ďalším zaujímavým hosťom bude Zuzana Smatanová, ktorá vystúpi na bratislavskom koncerte. Najnovšou posilou veľkolepých koncertov bude huslistka Daniela Lovlin. Túto sexy žienku si môžete pamätať z husľového tria G Strinx. Dámy už od svojich začiatkov pánom svojimi zmyselnými vystúpeniami zrýchľovali tep. Toto sympatickej huslistke ostalo aj keď vystupuje sólo a svoju šou predvedie hneď v niekoľkých mestách. Práve Danieline husle sú kľúčovým hudobným nástrojom v Cmorikovej novinke Spolu zostarnúť, ktorú na javisku v rámci turné predstaví.  „Vždy sa mi páčilo, keď som videl ako sa staručký pár drží za ruky a prechádzajú sa po parku. Bol to pre mňa symbol lásky, dôvery, vytrvalosti. Táto pieseň je o tom každodennom prežívaní života s tým druhým, s drobnými radosťami či starosťami. Keď som to tak čítal, mal som pocit, že by to mohol byť aj svadobný sľub :)))) Atmosféru skladby podčiarkuje aj úvodná téma, ktorá znie na husliach, k tomu som si prizval talentovanú huslistku Danielu Lovlin. Tá vystihla atmosféru úplne bravúrne. Som rád, že prijala pozvanie aj na niektoré koncerty tour 10 rokov na scéne,“ prezradil Rožňavčan význam jeho novej skladby.

Zuzana Smatanová - foto Martin Ferenčík

Termíny a mestá PETER CMORIK & BAND 10 ROKOV NA SCÉNE:
3.11 Bratislava – Istropolis (Hosť: Zuzana Smatanová a Peter Bič Project)
4.11 Nové Mesto nad Váhom – Blue Note Jazz Club
6.11 Nitra – Park kultúry a oddychu (PKO) (Hosť: Peter Bič Project)
7.11 Prešov – Kino Scala (Hosť: Peter Bič Project)
8.11 Humenné – Dom kultúry
9.11 Košice – Historická radnica
10.11 Rožňava – Športová hala (Hosť: Peter Bič Project)
11.11 Veľký Krtíš – Kultúrny dom
19.11 Martin – Kino Strojár
20.11 Žilina – Holiday Inn

Vstupenky na podujatie sú dostupné v sieti Ticketportal: https://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=22744
A Predpredaj :  https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/8533/peter-cmorik-band–10-rokov-na-scene

Zdroj: Janka Marczellová
Foto: archív Peter Cmorik