Peter Bič počas krstu Cmorikovej BEST OF-ky spôsobil rozruch!

V bratislavskom Istropolise bolo včera počas prvého koncertu Peter Cmorik 10. rokov na scéne tour  doslova horúco.  Okrem skvelo vyskladaného playlistu, ktorý bol spevákovým zrkadlom pôsobenia na  hudobnej scéne, z náruče Pera Biča počas krstu šľahali plamene.

Z Istropolisu sa niesli tóny hlasu Petra Cmorika a jeho hostí.

Pilotným koncertom  Cmorik a jeho družina muzikantov odštartovali niekoľkodennú koncertnú šnúru 10. Rokov na scéne Tour.  Okrem vlastných autorských piesní na javisku zazneli pesničky, s ktorými bodoval v Superstar, ktorú vyhral.  Cmoro návštevníkom koncertu ponúkol skladby z filmov, či muzikálov. Dvojjazyčnou interpretáciou piesne z muzikálu Jesus Christ Superstar, publiku doslova pôsobil zimomriavky, v tom dobrom slova zmysle.

cmorik_krst_ohnom_bic

Návštevníci si mohli vychutnať i skladby z “dielne“ Cmorikových hostí. Prvým hosťom rodáka z Rožňavy bola úspešná speváčka Zuzana Smatanová. Publiku zanôtili spoločnú pieseň Čo má prísť, príde. Ďalším zaujímavým hosťom bola pôvabná husľová virtuózka Daniela Lovlin. Práve ona Petra doprevádzala v piesni Životné Cesty, predstavili i čerstvú novinku Spolu zostarnúť. Zaujímavosťou je, že v tejto piesni zohral svoju úlohu i ďalší hosť, ktorý bol počas večera kľúčovou osobou vo viacerých momentoch. Reč je o Petrovi Bičovi, ktorý s Cmorom strávil niekoľko dní pred začiatkom turné v nahrávacom štúdiu, aby skladbe dodali finálnu podobu. Bič vo štvrtkový večer vystúpil aj s “hlasmi“ kapely Peter Bič Project. Iva Biča, novú speváčku Victoriu a Peťa Biča doprevádzal Peter Cmorik Band. Spoločne zahrali novinku Beautiful Thing, ale i známe hity Thinking About You , či All Those Places. V tejto skladbe sa k Bičovcom s husľami pripojila i Daniela Lovlin. „Myslím, že sme ešte nehrali tak pestrý koncert, ako bol tento. Naozaj zaznelo toľko žánrov, interpretov, dueta a napriek tomu to malo ucelený priebeh. Ďakujem všetkým, čo prišli a vytvorili s nami skvelú atmosféru. Ľudia mi píšu, že na tento zážitok tak rýchlo nezabudnú. A to ma veľmi teší,“ zhodnotil Peter Cmorik prvý koncert jeho turné.

cmorik_a_pbp

Bič dal počas koncertu do pozoru i požiarnikov

Počas štvrtkového večera sa v Bratislave i krstilo. Peter Cmorik k príležitosti okrúhlych narodením vydal album  BEST OF. Výberovka odzrkadľuje práve jeho desaťročnicu na hudobnej scéne a je zostavená z najúspešnejších skladieb sympatického pesničkára. Do hudobného sveta album privítalo meno, v tento večer  už niekoľko krát skloňované – Peter Bič.  Po vtipnom príhovore Bič obaril publikum slovami, že chce CD pokrstiť ohňom!  V tejto chvíli sa iste dych zatajil i požiarnej ochrane. Aby atmosféru ešte vygradoval, rozhodol sa pokrstiť vypožičané CDčko, ktoré si priamo na mieste zakúpila jedna z návštevníčok koncertu. Album prevzal s prísľubom, že jej Best Of-ku vráti pokrstenú, no nepoškodenú.  Peter Bič zapožičané CD skutočne zapálil a plamene šľahali do riadnej výšky, publiku tak ponúkol efektné vizuálne predstavenie hodné obrovskému potlesku „Pre “ohnivý“ krst som sa rozhodol, lebo som chcel poukázať na to, aký je Peťo pre hudbu zapálený. Ten plameň v ňom je a ja verím, že na rozdiel od toho, ktorým sme krstili, nezhasne,“ prezradil Bič. Okomentoval však aj to, že sa nejednalo o hranie sa s ohňom a úlohu krstného otca poňal zodpovedne a na túto efektnú scénu sa dôkladne pripravil. Požičaný album tak majiteľke vrátil nepoškodený, zato vďaka krstu výnimočný. „Samozrejme, že by som neohrozil tie stovky ľudí, čo tam boli. Priznávam, že som sa trochu bál, pretože moje ruky si to predsa len mohli odniesť, ale vyšlo to na jednotku.“

Po pilotnom koncerte Cmorik v narodeninovej Tour pokračuje ďalej

Na zaujímavo vyskladaný koncert sa môžu tešiť i fanúšikovia z rôznych kútov Slovenska. Peter Cmorik  sa nasledujúce dni predstaví v Novom Meste nad Váhom, či Nitre. Začiatkom budúceho týždňa si to spolu s Peter Bič Project namieria na Východ. S Bičovcami sa predstavia v Prešove. Nasledovať bude Humenné, Košice a Rožňava. Práve v spevákovom rodnom meste sa k Cmorovi opäť pripojí Bič so svojou družinou. Koncerty budú pokračovať vystúpením vo Veľkom Krtíši, Martine a turné sa zavŕši v Žiline.

Termíny a mestá PETER CMORIK & BAND 10 ROKOV NA SCÉNE

8.11 Humenné – Dom kultúry
9.11 Košice – Historická radnica
10.11 Rožňava – Športová hala (Hosť: Peter Bič Project)
11.11 Veľký Krtíš – Kultúrny dom (Hosť: Daniela Lovlin)
19.11 Martin – Kino Strojár (Hosť: Daniela Lovlin)
20.11 Žilina – Holiday Inn (Hosť: Daniela Lovlin)

Vstupenky na podujatie sú dostupné v sieti Ticketportal: https://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=22744
A Predpredaj :  https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/8533/peter-cmorik-band–10-rokov-na-scene

Zdroj: Janka Marczellová
Foto: Archív Peter Cmorik