OSTROV HUDBY UŽ MÁ SVOJ CD NOSIČ, NASLEDUJE TURNÉ V ŠTYROCH MESTÁCH!

Projekt Ostrov hudby, ktorý prepojil niekoľko uznávaných hudobných vydavateľov a v 18 skladbách predstavuje pestrú vzorku slovenskej nezávislej scény pre domácich aj zahraničných poslucháčov, vstupuje do roku 2018.

Vďaka úspešnej crowdfundingovej kampani vychádza kompilácia v týchto dňoch oficiálne na CD a celá idea projektu získava živú formu aj v podobe koncertného turné. Ostrov Hudby Tour začalo v Banskej Bystrici a Prešove už 26. a 27. januára. Vo februári budú nasledovať zastávky v Bratislave a Žiline.

Druhý ročník Ostrova hudby je kolekciou aktuálnej a z väčšej časti doteraz nevydanej tvorby rešpektovaných aj nových mien slovenskej alternatívnej scény. Medzi 18 pesničkami figuruje napríklad Katarína Máliková, vibrafonista a producent Stroon, kapely The Ills, Bulp, Purist, Satin Lead, Tolstoys, Petijee & Space Cats a ďalší.

Na konečnom výbere pesničiek sa podieľali hudobné značky Gergaz, Slnko Records, ajlavmjuzik, Deadred Records, Real Something a odprezentované sú aj hudobné vydavateľstvá Real Music House a Exitab. Zámerom celého projektu je poukázať na dôležitosť vzájomnej pomoci a spájania síl v prospech prezentácie slovenskej hudby doma aj v zahraničí. Príjem z kompilácie bude použitý na hudobné vzdelávanie a projekty exportujúce slovenskú hudbu za hranice.

“Turné a CD nosič boli našou snahou posunúť druhý ročník Ostrova hudby na vyššiu úroveň a dostať ho ešte viac medzi ľudí. Okrem toho je v prípravnej fáze aj dokumentárny film, ktorý by mal byť v angličtine a opäť prispeje k šíreniu povedomia o zaujímavej slovenskej hudbe v zahraničí. Na dokumente pracujú režisérka Martina Slováková a iniciátor Ostrova hudby Richard Čermák,“ hovoria zástupcovia občianskeho združenia LALA Slovak Music Export, ktoré celý projekt koordinuje. Ostrov hudby 2 sa dá vypočuť, objednať v digitálnej a fyzickej verzii na stránke musicexport.sk alebo na Bandcampe. Dostupný je aj pre používateľov streamingových platforiem.

Ostrov Hudby Tour 2018 bude mať zatiaľ štyri zástavky v banskobystrickej Záhrade (26.01.), prešovskom klube Wave (27.01.), bratislavskej Novej Cvernovke (08.02.) a žilinskej Stanici – Záriečie (16.02.). V každom meste vystúpi iná dvojica účinkujúcich z kompilácie Ostrov hudby 2. Najbližší víkend v Banskej Bystrici to bude producent Petijee so svojou kapelou Space Cats a prešovská zostava Satin Lead. V Prešove zahrajú skupiny Bulp a Purist. V niektorých mestách prebehne aj diskusia o slovenskej nezávislej scéne a o jej doterajšom aj budúcom pôsobení v zahraničí. Viac informácií o jednotlivých podujatiach sa dozviete v udalostiach na Facebooku alebo na stránkach predajcov lístkov.

ĎALŠIE INFO:
Kompilácia Ostrov hudby 2 v digitálnej forme: https://www.musicexport.sk/sk/compilation/
Ostrov hudby 2 na CD: https://slovakmusicexport.bandcamp.com

OSTROV HUDBY TOUR 2018
26.01. Banská Bystrica, Záhrada: Petijee & Space Cats + Satin Lead
FB event: https://www.facebook.com/events/1766487936978608

27.01. Prešov, Wave: Bulp + Purist
FB event: https://www.facebook.com/events/508281686214850/

08.02. Bratislava, Nová Cvernovka: Katarína Máliková + The Ills
FB event: https://www.facebook.com/events/317066958790248/

16.02. Žilina, Stanica – Záriečie: Stroon + Autumnist
FB event: https://www.facebook.com/events/201547573744399

Zdroj: TS