Olympionici zimných športov si v Tatrách vyskúšali Nordic Walking!

Slovenskí olympionici si v Tatrách vyskúšali Nordic Walking! Tatranské Smokovce ponúkli v rámci medzinárodného tábora olympionizmu deťom z mnohých kútov sveta mnohé netradičné športové aktivity. Olympionici spolu s bývalými, súčasnými či nádejnými vrcholovými športovcami dostali lekcie Nordic Walkingu na profesionálnej úrovni!

Športovci si rozdelili deti do viacerých tímov, kapitánom každého tímu bol jeden olympionik. Každý tím bol navzájom pospájaný paličkami v tzv. vláčiku a úlohou bolo na čas prejsť označenú trasu. Tím sa nesmel rozdeliť a kroky členov museli byť zjednotené. V cieli si všetci vyskúšali rôzne techniky Nordic Walking cvičenia s paličkami. Od koordinačných, cez balansačné, posilňovacie až po skupinové.

IMG_20140725_081500

„Zastúpenie olympionikov na Nordic Walkingu bolo veľmi silné. Viacerí najrýchlešie sa rozvíjajúcu ozdravno – športovú aktivitu poznali a radi sa zmocnili úlohy kapitánov detským družstvám. Tímy zložené z detí a olympionikov mali za pomoci spojených paličiek prejsť dopredu určenú trať. To, že technika severskej chôdze nie je až taká jednoduchá, sa súťažiaci presvedčili už na začiatku. Nakoniec však všetko dobre dopadlo a všetci štastne prišli do cieľa k smokoveckému sánkarskému trenažéru, kde boli prichystané rôzne Nordic Walking cvičenia s paličkami.“ Vysvetľuje Lucia Okoličányová, prezidentka Slovenskej asociácie Nordic Walking.

Medzi pozvanými olympionikmi nechýbali viaceré známe tváre, ako náš zjazdový lyžiar Adam Žampa, ktorý sa po výbornej uplynulej sezóne naplno pripravuje na olympijskú zimu na Novom Zélande a Austrálii, trojnásobná olympionička v zjazdovom lyžovaní Janka Gantnerová, bežec na lyžiach Peter Mlynár aj úspešný olympionik v biatlone Pavol Hurajt. Deťom sa venovala trojnásobná olympionička v šerme, národná ambasádorka Rady Európy pre šport, toleranciu a fair play i členka vedenia Klubu fair play SOV Katarína Ráczová, päťnásobná olympionička v sánkovaní a predsedníčka Olympijského klubu Vysoké Tatry Mária Jasenčáková, dvojnásobný olympionik v sánkovaní Walter Marx ml., sánkari Patrik Tomaško, Jakub Šimoňák, Marek Solčanský a Katarína Šimoňáková. Za letné športy sa predstavila olympionička, badmintonistka Monika Fašungová, momentálne pôsobiacia ako národná ambasádorka OH mládeže.

IMG_20140725_081418

Tábor olympionizmu organizuje Slovenský olympijský výbor tradične v Tatrách. Školy a jednotlivé deti do tábora vyberajú na základe ich celoročného zapájania sa do rôznych súťaží SOV. Tábor vedú v duchu olympionizmu a športového zápolenia a každoročne sú táborovými čestnými hosťami mnohí olympionici.

„So slovenským olympijským výborom sa nám spolupracuje skvelo, nie len s deťmi v ich táboroch olympionizmu, ale aj so seniormi v projekte Vykročte za zdravím. Nordic Walking je aktivita vhodná pre obe vekové kategórie a obsahuje aj mnohé zdravotné cvičenia.“ Opisuje spoluprácu so SOV Lucia Okoličányová.

IMG_20140725_081145

Slovenskí olympionici, zástupcovia zimných športov využili paličky bez snehu. Severská chôdza sa im zapáčila a s inštruktormi Slovenskej asociácie Nordic Walking si ju vyskúšali na profesionálnej úrovni. Nordic Walking je vo svete bežná mimosezónna príprava reprezentačných družstiev viacerých športov. Ak máte záujem vyskúšať si túto skvelú aktivitu stačí si nájsť inštruktora!

Všetky informácie nájdete na https://nordicwalkingtatry.sk/.

Zdroj: Propaganda House s.r.o.