Objav roka Mirai prichádzajú s novým singlom a emotívnym videoklipom Anděl!

Jedna z najpopulárnejších mladých kapiel súčasnej českej scény Mirai posielajú do sveta ďalší singel a videoklip z debutového albumu Konnichiwa. Anděl patrí medzi najsilnejšie skladby na doske a rovnako tak sa jej dostalo veľmi emotívneho filmového spracovania.

Mirai pred pár dňami prevzali cenu Český slavík v kategórii Objav roka a ich pieseň Když nemůžeš, tak přidej bola ocenená hneď dvakrát! V kategóriách Najstreamovanejšia česká skladba a Najobľúbenejšia pieseň poslucháčov rádia Impuls. Kapelu Mirai na jar 2018 čaká turné, ktoré zavŕšia 8. apríla 2018 v pražskom Lucerna Music Bare.

„Anděl je pre nás najintímnejšou skladbou z dosky. Obsahovo je to trochu úvaha o pominuteľnosti života, ktorá až mrazivo korešponduje s tým, čím sme sa museli v živote prebiť. Touto skladbou by sme radi vyjadrili pokoru a vďaku,“ komentuje jej autor Mirai Navrátil, ktorý na skladbe spolupracoval s celou kapelou a producentom Martinom Ledvinom.

Nakrúcanie videoklipu pod taktovkou Ondřeja Urbanca, ktorý stojí i za predošlými klipmi Divadlo aPojď, zapomenem, prebiehalo vo Frýdku-Místku od západu slnka do mrazivého svitania. Pre kapelu to bola prvá skúsenosť s „nocovkou“, ktorá však vraj mala svoje čaro. „Bolo to jedno z najnáročnejších nakrúcaní, či už po realizačnej alebo po kreatívnej stránke. Keďže sa jednalo o citlivú tému, klip bo pre kapelu istou formou rozlúčkou so zosnulou ženou bubeníka Šimona Bílého, chceli sme poňať námet vkusne a bez pátosu, čo sa nám, dúfam, podarilo,“ hovorí ku klipu jeho režisér.

Na víkendovom odovzdávaní hudobných cien Český slavík kapela Mirai predstavila naživo doposiaľ svoj najväčší hit Když nemůžeš, tak přidej, za ktorý si rovnako odniesli dve ocenenia pre Najstreamovanejšiu českú skladbu a Najobľúbenejšiu pieseň poslucháčov rádia Impuls. Kapela Mirai rovnako získala Slavíka pre Objav roku.

„Rok 2017 už navždy zostane v našich srdciach. Je rok veľkých životných zmien, radostí i smútku. Veríme, že všetko sa deje z nejakého dôvodu a za celú kapelu  ďakujem všetkým, ktorí pri nás stoja. Tie ocenenia  zďaleka nepatria iba nám,“ zaznelo od frontmana kapely Mirai.

Budúci rok v marci Mirai vyrazia na klubové turné spolu s ďalšou mladou formáciou súčasnej českej hudobnej scény – Poetikou. Po tohtoročnom vypredanom koncerte v pražskom Lucerna Music Bare sa Mirai 8. apríla opäť vrátia!

Mirai – Anděl
Autori: Mirai Navrátil, Jan Pokorný
ISRC: CZUM71700248
(P) 2017 Universal Music

https://miraimusic.cz
https://www.facebook.com/kapelamirai

MIRAI & POETIKA TOUR 2018
9.3. Chodov  – Kulturní a společenské centrum Chodov
10.3. Plzeň – Buena Vista club
16. 3. Vratislavice – Kulturní centrum Vratislavice 101010
17.3. Velké Meziříčí – Jupiter klub
21.3. Brno – Metro music club
23.3.Ostrava – club Barák
30.3. České Budějovice – Kulturní dům Vltava
31.3. Valašské Meziříčí – M-Klub
8. 4. Praha – Lucerna Music Bar

Zdroj: TS