Nylon Union zverejnili nový singel Waver.

Slovenská skupina Nylon Union zverejnila dve nové skladby Waver a Praline. Singel predstavuje návrat k prirodzenému rytmickému základu kapely. Charakteristické gitarové steny a experimentálna produkcia sa na rozdiel od tohtoročných albumov Undisclosed Grounds a Into Waters objavujú už iba v náznakoch. Zvuk úvodnej skladby Waver skvele dopĺňa hosťujúca violončelistka Barbora Klapalová. Nový singel obsahuje aj dva fantastické remixy, o ktoré sa postaral Autumnist.

Titulná pieseň voľne nadväzuje na skladbu Waiver z experimentálneho albumu Undisclosed Grounds. Hlavný tvorca Nylon Union Richard Imrich hovorí: „Ak sa Waver pokúša odhaliť dôvody hluku na Undisclosed Grounds a Into Waters, potom Praline je tichým uistením, že ten hluk má naozaj zmysel. Som nesmierne rád, že je z toho nakoniec veľmi kolektívna vec.“

Nylon Union debutovali v roku 2001 s Oxeyed EP. Prvý radový album „Sine Sine (2012)“ bol charakterizovaný zmesou gitarových stien, elektronických slučiek a jemných vokálov. Po šesťročnej odmlke vyšli takmer súčasne dva nové albumy Undisclosed Grounds a Into Waters Islands Dreams And Creatures Come. Všetci traja členovia kapely Richard Imrich, Martin Turzík aj Matúš Homola úzko spolupracujú s elektronickým projektom Autumnist hudobníka a producenta Vlada Ďurajku. O grafické spracovanie singla Waver sa na základe fotografie Ester Šabíkovej postaral Martin Turzík.

Zoznam skladieb:
01 Waver
02 Praline
03 Bose–Einstein Condensate (Autumnist remix)
04 Waver (Autumnist remix)

Formáty: mp3, flac, stream
Dátum vydania: 17.11.2019
Email: info@nylonunion.com
Web: nylonunion.bandcamp.com, facebook.com/nylonunion

Zdroj: TS
Foto: Ester Šabíková