Nový album skupiny Mukatado pokrstila Oľga Záblacká bozkom.

Príjemný, hudobný žúr! Tak by sa dal charakterizovať krst nového CD kapely MUKATADO, ktorý sa konal 5. marca v bratislavskom klube Infinity Rock café. Bozkom ho pokrstilamoderátorka, režisérka a textárka Oľga Záblacká.

„S Jankou Kozákovou a Peťom Dobríkom sa poznám z čias, keď robili predskokana na turné Richardovi Müllerovi. Tam som si pozrela ich koncert a boli vynikajúci. Od vtedy sme sa nevideli. Až raz mi prišiel mail od Janky, že sa jej páčia moje texty, či im neskúsim otextovať niektoré nové veci,“ prezradila Oľga Záblacká začiatky spolupráce s Mukatadom.

Vznikla z toho intenzívna hudobná spolupráca a výsledkom sú štyri texty, ktoré sa nachádzajú na ich novom CD s názvom Iba láska.

6q5f6053

„Olinkinými textami som bola nadšená. Už pri prvom našom rozhovore s Oľgou som mala pocit, že sa poznáme roky a keď som si prečítala texty, zdalo sa mi, že sa maximálne trafila do nálady pesničky a jednotlivých fráz,“ povedala speváčka Mukatada Janka Kozáková.

Okrem Oľgy Záblackej prišli Mukatado na krst podporiť aj známi speváci – Katka Korček, Robo Opatovský či Roman „Galo“ Galvánek z kapely O.B.D.

Kapela, ktorá na krste hrala v zložení Janka Kozáková (spev), Peter Dobrík (gitara, spev), Róbert Tkáč (bicie), Branislav Podkonický (basgitara) a Matej Bartko (klávesy, spev) na krste zahrala 6 skladieb z nového albumu, na záver pridala dve staršie pesničky – Ja sa mám a na vyžiadanie publika aj Made in Slovakia.

6q5f6056

Výber krstnej mamy určite nie je náhodný. Okrem spomínanej spolupráce na novom albume, je ich najnovším spoločným hudobným počinom titulná skladba „Stromy“ k mimoriadne očakávanému filmu Arcibiskup Bezák Zbohom… Skupina Mukatado skladbu s názvom Stromy nahrala špeciálne pre tento výnimočný film. Oľga Záblacká je autorkou textu pesničky, na hudbe sa okrem nej podieľali aj Janka Kozáková a Peter Dobrík z Mukatada.

Na aktuálnej hudobnej novinke s názvom Iba láska nájdete až tri duety – so známou českou speváčkou Lenkou Dusilovou a so spevákmi – Robom Opatovským a Romanom „Galom“ Galvánkom.Okrem Oľgy Záblackej sa o texty skladieb na novom CD postarali aj členovia Mukatada – Janka Kozáková a Peťo Dobrík, Alexandra Okálová, Vlado Krausz, Roman „Galo“ Galvánek a Lukáš Horanský. Ako hudobná skladateľka sa na všetkých pesničkách podieľala Janka Kozáková, na duete „Líščie údolie“ hudbu zložila spolu s českou speváčkou Lenkou Dusilovou. Album Iba láska kapela nahrávala vo svojom štúdiu PJ SOUND STUDIO v Banskej Bystrici.

Produkciu, aranžmány pesničiek, mixáž aj mastering CD má na svedomí známy producent a zvukový režisér Peťo Dobrík, ktorý je zároveň gitaristom Mukatada. Okrem spevákov si kapela na nahrávanie pozvala množstvo výborných inštrumentalistov. V pesničkách – Tajný plán, Na slzách, Sexi Jazz a Veľa je tak málo môžete počuť napríklad výborného saxofonistu Mária „Gapa“ Garberu, v pesničke Líščie údolie nahral bicie známy bubeník Martin Valihora.

Zdroj: Andrea Pivarčiová
Foto: Peter Frolo