Můj život po životě Michala Viewegha vychádza v piatok 18. apríla ako audiokniha!

V pátek 18. dubna vydává Supraphon novou audioknihu Michala Viewegha Můj život po životě.

Otevřený deník, který mapuje autorův návrat do života po prasknutí aorty a následné náročné operaci, načetl Saša Rašilov a hudbu k němu nahráli Laco Déczi a Zdeněk Sarka Dvořák. Audioknihu autor pokřtí 17. 5. na knižním veletrhu Svět knihy 2014.

Můj život po životě, který je třiadvacátou Vieweghovou knihou, začal autor psát čtyři měsíce po operaci, přičemž v začátcích vycházel ze zápisků dcery z prvního manželství Míši, která si vedla deník při návštěvách otce v nemocnici.

Michal_Viewegh_foto_Martin_Kubica_mail

Po úspěšných pokusech o oživení se totiž zcela dezorientovaný Michal znovu pomalu začal učit mluvit a vnímat svět. Kolaps krátkodobé paměti byl takový, že se lidé ze spisovatelova nejbližšího okolí obávali nevratného poškození jeho intelektuálních schopností. Přesto se znovu pustil do psaní.

„Už jen fakt, že jsem byl schopen napsat čtyři stránky denně, pro mě znamenal návrat k životu. To mi hodně pomáhalo. A i den pak vypadal úplně jinak, když jsem za sebou měl tuhle práci, když jsem věděl, že mi vyjde knížka. Dostávám i spoustu emailů, dopisů od podobně postižených. Člověk vidí, že v tom není sám. Že prožívá něco, co prožívají opravdu tisíce lidí. I tohle pomůže,“ vzpomíná Viewegh na tuto etapu v rozhovoru pro Respekt blog.

V díle o deseti kapitolách Viewegh reflektuje období od  8. 12. 2012, kdy mu praskla aorta a absolovoval čtyřhodinovou operaci,  do začátku srpna 2013. Je to čtení typicky „vieweghovsky“ upřímné, ale také velmi silné.

Sasa_Rasilov_foto_Martin_Kubica_mail

„Náš zlatý retrívr Fate se na louce u řeky se zjevnou rozkoší vyválí v lidském hovně. Já jsem ve sračkách už několik měsíců, ale takovou radost mi to bohužel nepřináší,“ glosuje Viewegh s charakteristickou přímostí své pocity v kapitole Neděle 19. května.

Nejen z citace výše je zřejmé, že v Můj život po životě autor s absolutní autenticitou a bez servítek odhaluje všechny své pocity a jeho sdělení – ač je někdy lítostivý a jindy zas až sžíravě cynický – je nakažlivě hojivé. Psaní je mu terapií a pomáhá jím nejen sobě ale i čtenářovi. V našem případě posluchači, jemuž sděluje Michalův text Saša Rašilov, interpret osvědčený již na Vieweghových Pohádkách pro unavené rodiče.

www.viewegh.cz
www.supraphonline.cz
www.supraphon.cz

SU61652_S

Zdroj: SUPRAPHON a. s.