Moderátor Michal Sabo: S odevmi je to ako so životom, ktorý sa tiež po smrti nekončí.

Na „Fashion show recyklovanej módy“ si môžete vydražiť aj džínsový model talentovanej návrhárky Petry Kubíkovej, ktorá módu študovala až v Japonsku! Spolu s dizajnérkou šperkov Jašikou a ďalšími zvučnými  menami z oblasti módy vás presvedčia, že aj obnovené staré textílie môžu byť krásne. Akciu moderuje Michal Sabo, ktorý je presvedčený, že recyklovanie odevov má mnoho podobností so životom. Ten sa podľa neho po smrti nekončí a rovnako i stará džínsovina má dostať druhú šancu! Charitatívnu akciu s ekologickým rozmerom podporili aj návrhári Lýdia Eckhardt a Lukáš Kimlička. Cieľom organizátorov zo združenia Resonance je naučiť ľudí neplytvať textíliami a chrániť tak našu planétu. Nenechajte si ujsť „Fashion Show recyklovanej módy“ 22. apríla v Rivers Clube na Tyršovom nábreží v Bratislave!

„Fashion show recyklovanej módy“ bude pastvou pre oči! Nádherné modely zo starých odevov už vyrábajú študenti Školy úžitkového výtvarníctva Jozefa Vydru v Bratislave, aj renomovaní módni návrhári. Medzi nimi i Petra Kubíková, ktorá módu študovala v Japonsku!

„Bola som tam na ročnom výmennom študijnom pobyte na dievčenskej univerzite v meste Ferris pri Jokohame. V Japonsku som nazbierala toľko inšpirácie, že z nej čerpám dodnes. Téma „Fashion show recyklovanej módy“ je mi mimoriadne blízka. Kedysi som totiž pripravila celú kolekciu z recyklovanej rifľoviny. Do tejto netradičnej módnej prehliadky prispejem troma modelmi a jeden z nich si môžu záujemcovia aj vydražiť,“ vraví s úsmevom Petra Kubíková.

foto-11

O tom, že z recyklovaných materiálov môžu vzniknúť aj krásne šperky chce presvedčiť Petra Žilinská, ktorá tvorí pod značkou Made by Jašika .

„Milujem výzvy, zážitky a kreativitu a preto svoj voľný čas venujem aj takémuto šitiu. Pôvodne som chcela recyklovať staré, už nenosené šperky, ktoré som dostávala od známych. No po malom kurze techniky soutache, čo je lemovacia technika, ktorou sa v minulosti zdobili odevy v mnohých krajinách sveta, som sa zamilovala do ručne šitých šperkov. Spojila som tak všetko to, čo mám pri šperkoch rada – šitie, korálky a recykláciu. Touto technikou vyrábam náušnice, náhrdelníky, náramky, ozdoby do vlasov, brošne, jednoducho všetky módne doplnky. Na výrobu šperkov pre „Fashion Show recyklovanej módy“ som použila rifľovinu, ktorá je hlavnou témou tohto ročníka,“ vysvetľuje Petra Žilinská.

Jašika 1

Netradičnú módnu prehliadku bude moderovať Michal Sabo, ktorý má k ekológii veľmi blízko.

„S Resonance som už spolupracoval na viacerých aktivitách a verím tomu, že ich práca a úsilie majú zmysel. Pokiaľ ide o odevy, je pre mňa dôležité byť oblečený funkčne a nebyť obeťou módy. Cítim najmä, že s vekom u mňa upadá záľuba byť oblečený štýlovo a draho. Módnu šou recyklovanej módy som videl prvý raz v Amsterdame. Je pre mňa zaujímavé sledovať kreatívne využitie už opotrebovaných kúskov. Je to ako so životom. Ten sa tiež po smrti nekončí. Džínsy si rovnako zaslúžia druhú šancu. Neprekáža, že sú už na kolenách vyšúchané… Oceňujem aj charitatívny rozmer tejto akcie, pretože žijem pre pomoc iným ľuďom,“ uzatvára moderátor Michal Sabo.

Petra Kubíková model 3

Na „Fashion Show recyklovanej módy“ návštevníci uvidia aj prerobené modely Lýdie Eckhardt a Lukáša Kimličku. Súčasťou podujatia bude dražba modelov, pričom výťažok pôjde rodinám v núdzi. O zábavu sa na podujatí, ktoré bude 22. apríla v Rivers Clube na Tyršovom nábreží v Bratislave, postará diva Anita Soul. Lístky sa dajú kúpiť v sieti predpredaj.sk na https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/6097/fashion-show-recyklovanej-mody

Zdroj: PROPAGANDA HOUSE
Foto: Dominika Fejkošová a archív Resonance