Mikulášsky Jazzový Festival: Line-up mimoriadne silného 10. ročníka jazzového festivalu v Liptovskom Mikuláši dopĺňajú Jaskułke, Rózsa a Lipa!

Na jubilejnom desiatom ročníku Mikulášskeho Jazzového Festivalu sa počas troch večerov predstaví symbolicky 10 kapiel a viac ako štyridsiatka muzikantov z 8 krajín!

Sławek Jaskułke Trio (PL)

Sławek Jaskułke (1979) je poľský pianista, skladateľ, aranžér, producent a kapelník, člen Quinteta Zbigniewa Namyslowskeho a zároveň jeden z najoriginálnejších talentov poľskej džezovej scény uplynulej dekády. Slawek vystupoval na najväčších svetových pódiách vrátane Carnegie Hall v New Yorku, Symphony Hall v Chicagu, či Moscow International Performing Arts Center.

Jaskulke by Pawel Kaczorowski (1)

Svoje umenie predviedol tiež na najvýznamnejších džezových festivaloch vrátane North Sea Jazz Festival, Berlin Jazz Fest, Red Sea Jazz Festival, Padova Jazz Festival, Garana International Jazz Festival a Jazz Jamboree. Poslucháčom na Liptove sa na záver druhého večera predvedie v triu s kontrabasistom Piotrom Lemańczykom a bubeníkom Tomaszom Sowiński, ktorí za Slawekom v ničom nezaostávajú a obaja sú skvelými hudobníkmi a tiež lídrami viacerých významných džezových projektov.

https://www.youtu.be/FGLhVxnKDn0

Peter Lipa Band (SK)

Tretí festivalový večer otvorí band Petra Lipu, ktorý zahrá na veľkom pódiu na Námestí Osloboditeľov zadarmo pre všetkých návštevníkov mesta a naladí tak celý Liptovský Mikuláš na tú správnu, jazzovú nôtu. Petra netreba slovenskému publiku špeciálne predstavovať, vystúpi v overenej formácii s Michalom Šimkom (basgitara), Petrom Lipom jr. (klávesy), Michalom Žáčekom (sax) a Róbertom Ristom (bicie) a poslucháčov prevedie prierezom svojej tvorby od známych klasík ako Maturantky či Štyri kone vrané až po skladby z albumov 68 či Návšteva po rokoch, ktorú v minulom roku uviedol do života spolu s Milanom Lasicom na Bratislavských Jazzových Dňoch. Bude to nepochybne silný zážitok a skvelý štart smerujúci k vyvrcholeniu 10. ročníka MJF.

Oskar Rózsa Trio (SK)

Záverečným vystúpením celého festivalu bude koncert jedného dlhodobo, no nepravidelne koncertujúceho hudobného telesa v zložení Oskar Rózsa – basgitara (Oskar Rózsa Partnership Unlimited, Free Faces, Bušero), Ondrej Krajňák – klavír (Three Pianos, Jazz Famelija) a Michal Fedor – bicie (Andrej Šeban Band).

oskar

Toto hviezdne trio, ktoré sa podľa slov svojho lídra zaoberá predovšetkým hľadaním hudobnej autenticity, uzavrie svojim vystúpením prvú dekádu histórie Mikulášskeho Jazzového Festivalu a bude jeho zlatým klincom.

Kompletný program MJF 2014

PIATOK 25.7.
Katarzia a jej frajeri (SK)
Chris Woods Groove (UK) & Stano Počaji (SK)
Honest Talk (DE, PL, BG, LAT, RU)

SOBOTA 26.7.
Jazzabell (SK)
Fehero Rocher a.k.a. Sisa Fehér Quartet (SK, CZ, IT)
Sławek Jaskułke Trio (PL)

NEDEĽA 27.7.
Peter Lipa Band (SK)
Michal Motýľ Tentet (SK, CZ)
Martin Chodúr Jazz Quintet (CZ)
Oskar Rózsa Trio (SK)

Vstupenky na jeden (10 €), dva (15€), alebo všetky tri večery (20€) kúpite v predpredaji v Dome Kultúry Liptovský Mikuláš, v kultúrno-spoločenskom centre Reduta v Liptovskom Mikuláši alebo online tu: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/1319/mikulassky-jazzovy-festival-2014.

www.mjf.sk
www.facebook.com/mikulasjazzfest
www.youtube.com/mikulasjazzfest

poster_MJF2014

Zdroj: Mikulášsky Jazzový Festival