Letný playlist Zoči Voči tvoria fanúšikovia, kapelu inšpirovali Wanastovi Vjecy!

S blížiacim sa letom a festivalovou sezónou sa nitrianska kapela Zoči Voči, ktorá v utorok predsakuje na bratislavskom koncerte kanadskej punk-rockovej hviezde Billy Talent, rozhodla pre zaujímavú spoluprácu so svojou fanúšikovskou základňou. 
Prostredníctvom dotazníka zostavuje playlist kapely. „Každý môže zaškrtnúť hociktorú pesničku, pokojne aj všetky. Priebežne výsledky sledujeme a sme milo prekvapení počtom ľudí, ktorí sa do tejto aktivity zapojili,“ povedal spevák Michal Žitňanský. Fanúšikovia Zoči Voči vyberajú skladby, ktoré kapela čakala. „Je to asi signál, že robíme dobré playlisty,“ dodal basgitarista Filip Miko. Vo výbere zatiaľ figuruje iba jeden song, ktorý sa často na koncertoch nehrával. 


Zoči Voči


„Budeme si ho musieť možno dvakrát prejsť v skúšobni,“ tvrdí Michal a dodáva, že na výber sú všetky skladby Zoči Voči, okrem akustických. Príliš sa im nepáči predstava, že by na festival prišli so španielkou. Po sčítaní hlasov pre všetky pesničky chalani zostavia playlist s dvanástimi až šestnástimi skladbami. Ich počet budú upravovať podľa času, ktorý bude mať kapela vyhradený na hranie na tom ktorom festivale.


Nápad so zapojením fanúšikov do tvorby letného playlistu sa zrodil celkom náhodou. „V práci stále počúvam cez slúchadlá rádio a na Funku bol rozhovor s členmi kapely Wanastovi Vjecy, kde hovorili, že oni to tak spravili pred ostatným turné. Ešte som nepočul, že by sa takto niekto rozhodol a zdalo sa mi to pre ľudí zaujímavé. Oni vyberú playlist a my ho už len predáme. Nechceme sa prispôsobiť režimu v hudobnom priemysle, skôr našim fanúšikom,“ vysvetlil Michal a bubeník Vlado Kovár dodáva: „Fanúšikovia sú pre nás dôležití a takto majú aj oni pocit dôležitosti.“

Zdroj: Nikoleta Kováčová, PR Zoči Voči

Publikoval: Redakcia GREGI.NET