Bratislavské bábkové divadlo privádza na domovskú scénu nového hosťa

Hosťujúce Bábkové divadlo Žilina uvedie na Záhradníckej 95 svoju bábkovú rozprávku Filemon alebo OzlomKŔŔK domov.

Bratislavské bábkové divadlo pokračuje v predstavovaní zaujímavých divadiel bratislavskému divákovi. Popauze spojenej so sťahovaním víta na svojej dočasnej adrese ako hosťa Bábkové divadlo Žilina, ktoré spolu s Bratislavským bábkovým divadlom patrí k najstarším bábkovým divadlám na Slovensku.

Hosťujúce Bábkové divadlo Žilina už tento víkend uvedie v Bratislave svoju rozprávku Filemon alebo OzlomKŔŔK domov, ktorá vznikla podľa knižnej predlohy súčasnej českej autorky Jany Šrámkovej v réžiiKataríny Aulitisovej.

Veselý a zároveň dojemný príbeh o žabiakovi Filemonovi, ktorý jedného dňa vo svojej plyšovej hrudi pocíti výraznú túžbu ísť domov. A tak sa vydá na cestu za svojím naozajstným domovom. Tá je síce plná smiešnychsituácií, ale ani zďaleka nie je taká ružová a plyšová, ako by si predstavoval.

Bábkové predstavenie Filemon alebo OzlomKŔŔK domov sa uskutoční v sobotu 21. mája o 14.30 a v nedeľu22. mája o 10.00 a 14.30 na Záhradníckej 95. Predstavenie je vhodné pre divákov od 4 rokov, trvá 60 minút a kapacita je obmedzená na 60 miest so sedením na javisku. Lístky je možné zakúpiť online na internetových stránkach Bratislavského bábkového divadla.

Bratislavské bábkové divadlo momentálne pokračuje v príprave novej bábkovej inscenácie Vodníček, ktorej premiéra sa uskutoční začiatkom júna. Divadlo sa okrem toho zúčastňuje na divadelných festivaloch naSlovensku, v Česku, Srbsku a dokonca v Litve a Slovinsku. V Bratislave ho diváci dočasne nájdu v budove Radošinského naivného divadla, kde funguje počas rekonštrukcie svojej budovy.

Zdroj: TS