Letná pieseň Zaspievaj si so mnou od Anny Re je plná radosti a spontánnosti

Svoju letnú novinku – singel s názvom Zaspievaj si so mnou – predstavuje Anna Re aj s videoklipom. Po singloch Mesiačik a Príď ide už o trietiu pieseň a klip v priebehu troch mesiacov tejto talentovanej speváčky, skladateľky a textárky, ktorá je zároveň aj výkonnou producentkou výroby diel.

Dňu, kedy vznikla pieseň Zaspievaj si so mnou, predchádzalo intenzívne hudobné leto, počas ktorého robila Anna Re so svojími kamarátmi Janom Smolíkom a Milanom Surgošom nový koncept podujatí Viac ako len Koncert v kruhu. „Veľa sme vtedy spievali a hrali na gitarách, spoločne sa tešili zo života a viedli hlboké rozhovory. Spev a gitara boli prirodzenou súčasťou nášho každodenného života.“ V tom čase Anna takéto uvoľnené spoločné spievanie a hranie preniesla aj do rodinného kruhu a medzi svojich ďalších kamarátov. Po jednom takomto spoločnom večernom muzicírovaní, ju kopla múza.

„Zobudila som sa na to, ako sa mi v hlave rodí pieseň. Prichádzali mi slová a melódia: Zaspievaj si so mnou, poď aspoň hmkať si. Budeme kapelou, čo hrá si… Povedala som si, že nevstanem z postele, kým to nebudem mať celé. Takto som napísala prvé dve slohy a refrén. Potom som vstala, zobrala gitaru a ako som začala hrať akordy, melódia sa ešte rozvinula a bolo to!“

Anna Re aj pri tejto piesni spolupracovala so zvukovým majstrom Rastislavom Dubovským zo štúdia Dubovský Music a producentom Adamom Hudecom. Adam pri spracovaní pieseň o niečo zrýchlil, aby podporil jej ľahkosť a tanečnosť. Za nosný nástroj zvolil gitaru, aby zachoval pôvodnú Anninu ideu. Nahrávanie gitár však Anna prenechala skúsenému gitaristovi Milanovi Medekovi, ktorý okrem akustickej gitary, nahral aj nylonovú a elektrickú. Bicie nahral Marian Karšay, ukulele Martin Gábor, basgitaru, perkusie a klávesy samotný producent Adam Hudec. A bol to práve on, kto prišiel s nápadom, zapojiť do piesne opäť zbor. Podobne ako v piesni Mesiačik, tak aj v tejto novej spieva Anna Re spolu so svojim Zborom Spievanie nás baví.

„Keď sme ju na nácviku po prvýkrát spievali so zborom, mala som také zimomoriavky, až mi stáli vlasy na hlave! Povedala som si, že teraz má tá pieseň zmysel, že presne toto je jej posolstvom. Prepájať sa cez hudbu a zbližovať sa cez zážitok spoločného spievania. Ľudia sa potrebujú stretávať, zažívať sa cez hudbu, spev, tanec. Vidím, ako veľmi to pomáha a vnímam aj sama na sebe, ako veľmi vyživujúce to je. Tvoriť niečo a byť v radosti je úžasne povznášajúce a naplňujúce. Sme stvorení pre život v spoločenstve, každý túži niekam patriť, mať pocit dôležitosti a súdržnosti“

Toto posolstvo piesne Zaspievaj si so mnou chcel vizuálne zachytiť aj Martin Hudák – producent videoklipu z Oreo creative studio. Aby dokázal zachytiť autentickú a spontánnu radosť zo stretnutia sa ľudí pri spoločnom spievaní, rozhodol sa natočiť videoklip na jeden záber. V divákoch sa mu tak podarilo navodiť pocit priamej účasti a preniesť na nich energiu tohto momentu.

Anna Re, spolu so svojím zboristkami a zboristami, si užívali každú sekundu na scéne, a to sa prenieslo aj na ostatných účinkujúcich. K nakrúcaniu klipu okrem svojho zboru, totiž Anna pozvala aj svojich fanúšikov a fanúšičky. Niektorí z nich sa tak mohli stať jeho aktívnou súčasťou alebo aspoň sledovať proces nakrúcania. Ten bol plný radosti a spontánnosti. „Želal som si, aby diváci pocítili atmosféru priateľského a radostného stretnutia, a tak sme sa snažili zachytiť autentické momenty stretnutia, úsmevov, tancovania a spoločného spevu.” Dodáva Martin Hudák, ktorému tieto momenty pomohol zachytiť kameraman Štefan Lelovič.

Zvolenie jedného záberu pre videoklip prináša divákom pocit účasti na tomto jedinečnom zážitku. Zvýrazňuje jednotu a spoločnú radosť, ktorú speváčka Anna Re a jej Zbor Spievanie nás baví dokážu vytvoriť prostredníctvom hudby a spevu. Nový videoklip Zaspievaj si so mnou prináša veselú a uvoľnenú náladu leta. Anna Re svojím spevom a charizmou prináša pozitívnu energiu a vyzýva všetkých, aby sa k nej pridali – spievali, tancovali a tešili sa zo spoločných stretnutí s priateľmi.

„Som veľmi šťastná, že môžem predstaviť svoj nový singel a videoklip Zaspievaj si so mnou. Je to pieseň, ktorej spievanie mi vždy prinesie radosť a verím, že dokáže vyčariť úsmev na tvárach všetkým, ktorí ju počúvajú alebo sledujú klip. Je to pieseň plná pozitivity a prajem si, aby ľudia pocítili radosť a dobrú náladu, ktorú sme do jej tvorby vložili.“ Vyjadruje svoje želania Anna Re.

Singel Zaspievaj si so mnou a videoklip k nemu je dostupný na všetkých online hudobných platformách a na oficiálnom YouTube kanáli speváčky Anny Re.

Bio Anny Re

Anna Re je multiumelkyňa – speváčka, skladateľka, textárka, herečka a tiež hlasová koučka, zbormajsterka, vzdušná akrobatka a moderátorka.

Počas svojej kariéry spolupracovala s umelcami, ako sú napr. český spevák Dalibor Janda, taliansky spevák Drupi, americká hviezda Broadwaya Moya Angela, britský spevák a vokalista svetových hviezd Daniel Thomas alebo zakladateľka British Gospel Arts Andrea Encinas. Do svojich muzikálov ju obsadili známi slovenskí aj českí režiséri Jozef Bednárik (Rocky Horror Show), Filip Renč (Rebelové) či Jozef Gombár (Vlasy). Okrem muzikálov ste ju mohli vidieť aj v činohre a TV. Má za sebou stovky koncertov nielen na Slovensku, ale aj v Čechách, Londýne, Bologni a Nemecku. Ako sólistka Big Bandu Gustava Broma svojím spevom zaujala aj v TV Show Let’s Dance a Bailando na TV Markíza. Anninemu poslednému albumu Som pravdivá (2017) predchádzalo EP Vyznanie (2014) a debutový album Áno, už to viem… (2006). Jej piesne nájdete aj na viacerých CD kompiláciách. Zaspievaj si je – po Mesiačiku a so mnou Príď – v poradí tretím singlom z pripravovaného albumu .

Anna je tiež organizátorkou – od r. 2016 pozýva na Slovensko zahraničných umelcov svetového formátu, s ktorými sa spája na spoločných koncertoch a speváckych workshopoch. 20 rokov sa aktívne venuje hlasovému koučingu. Vedie hlasové kurzy, workshopy, hodiny spevu, vytvorila online video kurzy Otvor svoj hlasSebavedomý hlasHlasová rozcvička a od roku 2015 vedie aj svoj spevácky Zbor Spievanie nás baví, v ktorom má 60 členov.

Anna sa, aj po skončení hudobno-dramatického štúdia na Konzervatóriu v Bratislave, neustále rozvíja v speve a interpretačnom umení, a to pod vedením tých najlepších hlasových koučov v Londýne, Prahe a New Yorku. Napr. aj u legendárnej Joan Lader – hlasovej koučky hviezd, ako sú Madonna, Dianne Reeves, Sting a pod. Ako prvá na Slovensku získala certifikát z hlasovej metódy Estill Voice Training (1., 2. a pokročilý stupeň).

Dôkazom jej neustáleho sebarozvoja je aj vzdušná akobacia, ktorej sa začala venovať vo svojom voľnom čase v roku 2019 v novej škole cirkusu CirKusKus a už v roku 2022 dostala rolu vzdušnej akrobatky v Slovenskom národnom divadle v opere Čert a Káča.

web: www.annare.art

Informácie k piesni:
ISRC: SKG132300103
Hudba a text: Anna Re
Producent: Adam Hudec
Nahrané v štúdiu: Dubovsky music
Mix a master: Rastislav Dubovský
Spev: Anna Re
Gitary: Milan Medek
Bicie: Marian Karšay
Ukulele: Martin Gábor
Basgitara, perkusie, klávesy: Adam Hudec
Zbor: Zbor Spievanie nás baví pod vedením Anny Re

Informácie k videoklipu:
Výkonný producent: Anna Re
Producent: Martin Hudák
Námet a réžia: Martin Hudák
Kamera: Štefan Lelovič
Make-up a vlasy: Ľubica Krajňáková
Postprodukcia: Martin Hudák
Colorgrading: Martin Hudák
Vyprodukovalo: Oreo creative studio

Účinkujú:
Anna Re
Zbor Spievanie nás baví pod vedením Anny Re
Fanúšikovia a fanúšičky Anny Re

Zdroj: TS