Kristína v prvej lige aj v susednom Česku!

Speváčka Kristína začína pracovať na svojom v poradí treťom štúdiovom albume. Po debute …ešte váham sa definitívne na slovenskej a českej hudobnej scéne presadila s platňou V sieti ťa mám, z ktorej v éteroch rádií zarezonovali single Stonka, Pri oltári, Vianočná nálada, V sieti Ťa mám, Tak si pustím svoj song a zabudnúť nesmieme na megahit Horehronie. Patrónmi Kristíniných úspechov sú textár Kamil Peteraj a producent Martin Kavulič.

„Naša spolupráca nie je iba o hudbe, ale všetci traja si rozumieme aj mimo štúdia. Pri nahrávaní albumu V sieti ťa mám sme prežili množstvo príjemných chvíľ, ktoré by som si opäť rada zopakovala. Myslím si, že celkovú atmosféru a náladu z našej vzájomnej komunikácie bolo cítiť aj v samotných piesňach. Hoci sme na začiatku a prvé skladby sú iba načrtnuté v hrubých rysoch, na ich nahrávanie sa už teraz veľmi teším,“ uviedla Kristína.

Album V sieti ťa mám katapultoval Kristínu do prvej ligy nielen na Slovensku, ale aj v Česku, kde má aktuálne v tridsiatke najhranejších skladieb až štyri single – Pri oltári, V sieti ťa mám, Horehronie a Stonku, ktorá sa v rebríčku drží už osemdesiatštyri týždňov. Českí fanúšikovia u mladej speváčky oceňujú jej prirodzený šarm a náladu, ktorú dokáže svojimi piesňami vybrúsenými poetickým mágom K. Peterajom, vyvolať. Kristínina pozícia za riekou Moravou je o to vzácnejšia, že na českom trhu sa slovenskí interpreti nepresadzujú v súčasnosti so železnou pravidelnosťou, a už vôbec nie s ľahkosťou, ako sa to podarilo víťazke nášho národného kola Eurovízie.

„V Česku ako prvá z mojich skladieb zabodovala Stonka, v ktorej sa K. Peteraj pohral s básnickou fantáziou. Za ďalší významný medzník považujem Horehronie. Vždy, keď som prišla do Čiech na koncert, ľudia sa zaujímali nielen o pieseň, ale aj o kraj na Horehroní. Možno sme v nich vyvolali nostalgiu za časmi, keď sme žili v spoločnom štáte a toto puto medzi nami už ostalo aj pri ďalších piesňach,“ dodala Kristína.

Zdroj: Imrich Makó, PR a produkčný manažér / GRAND STUDIO, s.r.o.
Publikoval: Redakcia GREGI.NET