Košice 2013: Festival Leto v parku bude…a príde aj Marián Čekovský!

Na poslednú chvíľu zlomený prst  Nilsa Frahma (DE), ktorý mal byť dnes hviezdou otváracieho  hudobného programu,  narobil organizátorom obľúbeného mestského festivalu Leto v parku vrásky na čele.

Potvrdil však, že Košičania si vedia pomôcť.  Úlohy sa ústretovo zhostil  Marián Čekovský, a spolu s priateľmi, kvalitnými hudobníkmi, nepochybne pripraví  na Aničke krásny večer. Návštevníci, ktorí mali výlučne záujem  vypočuť si Nilsa Frahma, môžu vstupenky vrátiť pred koncertom.

Organizátorov festivalu z tímu n. o. Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013 i verejnosť zneistili minulý týždeň aj predstavitelia Mestskej časti Košice – Sever, ktorí  hrozili zrušením podujatia.  „Vážime si, že zástupcovia Miestneho úradu MČ  Košice – Sever pristupujú starostlivo a zodpovedne aj k otázkam súvisiacim s organizáciou kultúrnych podujatí vo svojej mestskej časti. Niekedy aj nad rámec toho, čo zákon obci vo vzťahu k usporiadateľom kultúrnych podujatí ukladá. Chcem ubezpečiť, že rovnako zodpovedný prístup  zvolila aj nezisková organizácia Košice 2013 a všetko sa snažíme pripraviť tak, aby sme sa vyhli problémom “ vyhlásil riaditeľ n. o. Košice 2013 Ján Sudzina. Ako dodal, festival je po všetkých stránkach dobre zabezpečený, s určitosťou sa koná a návštevníci, sa môžu od 6. do 12. augusta tešiť na skvelý týždenný program a príjemne dni strávené na kúpalisku Ryba na Aničke.

Podľa projektového manažéra festivalu Jozefa Môcika, požiadavkám MČ Košice  – Sever sa snažili vyjsť maximálne v ústrety. Zodpovedali im všetky dodatočné otázky a doručili aj požadované podklady. Môcik potvrdil, že festival intenzívne pripravuje takmer 80 ľudí a každý deň bude na „pľaci“ minimálne 50 organizátorov.   Zabezpečená je prítomnosť  záchranných a bezpečnostných zložiek, na priebeh akcií a dianie v okolí bude dozerať aj mestská polícia.  „Opakovane však pripomíname, že najlepšie bude prísť na festival mestskou hromadnou dopravou alebo pešky, pretože parkovacie miesta v okolí kúpaliska nepostačujú ,“ zdôraznil Môcik. Pripomenul, že v záujme bezpečnosti chodcov, bude každý deň pri areáli kúpaliska od  18,00 hod. dopravná výluka.

Zdroj: Košice 2013 – Európske hlavné mesto kultúry