KONCERTY PRE JÁNA A MARTINU V KOŠICIACH, V NITRE A V BRATISLAVE!

Aj túto nedeľu podvečer (18. 3. 2018 o 17.00) si koncertom uctíme pamiatku zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky archeologičky Martiny Kušnírovej. Tentokrát sa stretneme v Nitre na Svätoplukovom námestí a v Košiciach pri Dolnej bráne na Hlavnej ulici. O dva dni neskôr, v utorok 20. marca od 18.00, pripravuje tím festivalu Konvergencie Koncert pre Jána a Martinu v Bratislave.

 

Ján Kuciak a Martina Kušnírová sa spoznali v Nitre, kde študovali na Filozofickej fakulte UKF. Preto si chceme uctiť ich pamiatku aj v tomto meste. Z UKF pochádza aj pedagóg Július Fujak, ktorý koncert otvorí Ľaliou poľnou Mariána Vargu a folklórny súbor Ponitran, ktorý spolu s ďalším miestnym súborom Zobor podujatie symbolicky uzavrie. Z Nitry sú aj speváčka Katarzia a kapela Fresh Out of The bus. K ním sa pridajú David Koller, Para, Bez ladu a skladu, Juraj Podmanický (Billy Barman) a Tolstoys.

FB event tu: www.facebook.com/events/114742046001347

Stretneme sa aj Košiciach pri Dolnej bráne na Hlavnej ulici. Aj na košickom Koncerte pre Jána a Martinu sa predstavia známi umelci a kapely z Košíc, Prešova a z blízkeho okolia ako Puding pani Elvisovej,
Chiki liki tu-a, Štefan Štec a ĽH Hornád, Stroon, Zbor Svätej Cecílie, Vojdi, Cha Bud!, Kurkus a spevácky zbor Gregos z Gregoroviec odkiaľ pochádala Martina Kušnírová.

FB event tu: www.facebook.com/events/352246591943823

Okrem Pohody sú spoluorganizátormi akcie košická Tabačka Kulturfabrik. Občiansky kolektív Košice za slušné Slovensko a Hidepark Nitre. Ďakujeme tiež obom mestám za súhlas s konaním akcie.

V utorok 20. marca o 18.00 bude Koncert pre Jána a Martinu v kostole Cirkvi bratskej na Cukrovej 4 v Bratislave. Na koncerte vystúpia Eva Šušková – spev, Jozef Lupták – violončelo, Boris Lenko – akordeón, Konvergencie Quartet (Marián Svetlík – husle, Andrej Baran – husle, Martin Ruman – viola, Jozef Lupták – violončelo), Mucha Quartet, Branislav Dugovič – klarinet, Ivan Šiller – klavír. Príhovor bude mať Daniel Pastirčák. V ich podaní zaznejú skladby od Antonína Dvořáka, Johna Tavenera, Ilju Zeljenku, Romana Bergera, Vladimíra Godára, Mariána Vargu, Arvo Pärta a Borisa Lenka.

FB event tu: www.facebook.com/events/541273022939657

„Hlavným posolstvom koncertov je spolupatričnosť s rodinami Martiny Kušnírovej a Jána Kuciaka
a spolupatričnosť s ľuďmi, ktorým záleží na našej krajine. Vražda Martiny a Jána je tragédiou, ktorá nás hlboko zasiahla. Umenie potrebuje pre svoju plnohodnotnú existenciu slobodu, za ktorej obranu zomreli Martina s Jánom. Koncertami im chceme vzdať úctu,“
povedal o koncertoch ich spoluorganizátor
Michal Kaščák.

#AllForJan #AllForMartina #KoncertPreJánaAMartinu #Nitra #Košice #Bratislava

NEDEĹA, 18.3.2018 od 17:00 – HLAVNÁ ULICA (DOLNÁ BRÁNA), KOŠICE

NEDEĽA, 18.3.2018 od 17:00 – MARIÁNSKE NÁMESTE, NITRA

UTOROK, 20.3.2018 od 18:00 – KOSTOL CIRKVI BRATSKEJ, CUKROVÁ 4, BRATISLAVA

Zdroj: Pohoda