Klaudia Gawlas – ta co trhá rekordy prvý raz v ČR!

Klaudia Gawlas se za poslední roky vypracovala mezi německou techno elitu a to především svým osobitým a energickým pojetím techna a skvěle zvládnutou technikou míchání. Pojďme si však o Frau Gawlas povědět více…

Jako každé vzorové dítě i Klaudia byla svými rodiči vedena ke hře na nějaký hudební nástroj – konkrétně na kytaru a klávesy, avšak od kláves vede jednoduchá cesta k syntetickým zvukům, které Klaudii zanedlouho okouzlily. V pubertě přišlo experimentování s prvními softwarovými nástroji a samozřejmě také noční výlety na rozjeté rave party.

Zanedlouho na to se Klaudia Gawlas přestěhovala na rok do Spojených států amerických, kde se seznámila s místní hip-hopovou komunitou, která ji zasvětila do tajů Djingu. Zde nacházíme tajemství jejího DJ skillu, protože hip-hopoví DJs vždy patřili k tomu nejlepšímu, co se dá na gramce předvést. Gawlas však nezapřela svou rodnou vlast a místo černé hudby hrála německé techno desky. S tímto soundem sklidila neočekávaný úspěch na jedné college party a v tu chvíli měla jasno, kam se její životní cesta bude dál ubírat.

Ačkoli měla mnoho jiných pracovních nabídek, rozhodla se, že se vydá na dráhu DJky a producentky a šla tvrdě za svým snem. Cesta to nebyla jednoduchá, ale po čase se ukázala jako správná. Dostala angažmá na festivalu Nature One v Dortmundu, po kterém ji média začala označovat jako za novou vycházející hvězdu německého Djingu. Klaudia Gawlas působí na pódiu neskutečně uvolněně a spontánně, čímž si okamžitě získala srdce tisíců fanoušků.

Největší německý magazín o taneční hudbě Raveline ji před pár lety zvolil nejlepším nováčkem a v sezóně 2010/11 obsadila 15. místo v kategorii Best DJ National, což jen potvrzuje její nezastavitelnou cestu na vrchol.

Ačkoli je primárně známá především jako DJka, úspěchy slaví i na poli producentském. Za zmínku stojí například její spolupráce s Ericem Sneem na desce Playground nebo její remix hitu Sound of Buddhism.

Zdroj: Apokalypsa