kjurømtul, zakódovaná inspirace kapely alphones.

Na Resistor Sound Sessions dorazilo do Kabinetu Múz brněnské duo, alphones, v rozšířeném složení, basa, bicí, basa. Představili svoje nové skladby, které se chystají vydat začátkem podzimu jako nové EP s názvem ØP pod hlavičkou nezávislého vydavatelství, Happy Mutant.

Brněnští alphones téměř roztavili, již tak horkým počasím rozpálený Kabinet Múz svým novým materiálem, kterým rozšiřují svůj originální post-rockový zvuk: dvě dynamicky propletené basy, manické posuny tempa a nálady s téměř filmovou atmosférou. A stejně jako na konci dobrého filmu se cítíte, jako by vás vtáhli na emocionální cestu epických rozměrů. Na české post-rockové scéně jsme, pravda, rozmazleni možnostmi výběru, ale kapela alphones rozhodně patří mezi její nejlepší exponáty.

Filmově epická skladba nese název kjurømtul.Je v něm zakódovaná inspirace kapely a tady je její premiéra:

Kapela alphones vstoupila do povědomí české hudební scény mimo jiné i díky živému doprovodu k němému filmu Velezrada (1929, Maurice Elvey) v rámci Letní filmové školy v roce 2016. Němé filmy jim rozhodně sluší. Letos připravují živý doprovod k němému filmu Cikáni (1921, Karel Anton) pro kino Boskovice s podporou NFA. Kromě toho chystají nové ØP EP, které vyjde jako soubor živých nahrávek u vyhlášeného brněnské vydavatelství, Happy Mutant.

Projekt Resistor Sessions vznikl za podpory Státního fondu kultury České republiky, Fair Price Music, Kabinet Múz a Smile Music.

Resistor Sound Sessions
https://www.facebook.com/resistorsoundsessions/

Resistor Sound Sessions je projekt, který vznikl ve spolupráci hudebního portálu pro nezávislé umělce a vydavatelství, Fair Price Music, společně s brněnským klubem Kabinet Múz, Full Moon Magazínem a místními kreativními lidmi za podpory Státního fondu kultury České republiky. Tato série live sessions má za cíl šířit alternativní českou hudbu u nás i v zahraničí.

Další odkazy
Fair Price Music: www.fairpricemusic.com
Kabinet Múz: www.kabinetmuz.cz
Smile Music: www.smilemusic.cz
Full Moon Magazine: www.fullmoonzine.cz
bandcamp: https://alphones.bandcamp.com
FPM: https://alphones.fairpricemusic.com
Happy Mutant: https://happymutant.bandcamp.com

Zdroj: TS