Kapela Leisure má Život bez záruky.

Bratislavská kapela Leisure so speváčkou Kristínou Sabo prichádza po satirickom a dráždivom singli Lucky You Can Pay My Bills s vážnejšou témou, ktorou podľa svojich slov „tak trochu tne sama sebe do živého“.

Čerstvý singel Život bez záruky má charakter heavymetalovej balady. K skladbe dnes, 8. marca, Leisure zvereňili aj videoklip, ktorého surové a autentické prevedenie dopĺňa celkovú atmosféru.

Singel Život bez záruky Leisure nahrávali opäť v SONO Studios, produkoval ho Milan Cimfe. Po skladbe Polnočná omša ide o druhú zverejnenú nahrávku z pripravovaného debutového albumu, ktorý má kapela v pláne vyda na jeseň tohto roku. Autorkou hudby a textu je Kristína Sabo, ktorú inšpirovala smutná životná udalos.

„Skladbu Život bez záruky som zložila za pomerne krátky čas v deň, keď mi bolo veľmi ažko. Napriek smutným okolnostiam som šťastná z toho, ako ju chalani pochopili a doplnili, a ako ju Milan výborne a s citom vyprodukoval. Je príjemné vedieť, že aj z nešťastných okolností môže vzniknú niečo pekné, aj keď sa to nestáva často. „ prezradila Kristína.

Videoklip si Leisure nakrútili sami, počas pohodového nahrávania v štúdiu. Zábery „zberal“ gitarista Tom, strih následne riešila Kristína.
Leisure okrem spomínaného singla Život bez záruky nahrali v SONO aj ďalšie dva single, ktoré zverejnia do leta. Filmovanie ich začalo baviť, ku každej skladbe plánujú sami natočiť videoklip.

Ak chcete vidiet Kristínu Sabo s jej kapelou Leisure naživo, nevynechajte klubový festival KVASfest už v piatok 17. marca v Majestic Music Clube v Bratislave (ďalší účinkujúci: Karpina, The Paranoid, Premier (cz) &  Marhalen).

Kristína Sabo pochádza z umeleckej rodiny. Jej otcom je Martin Buček, známy fotograf a majster glamour fotografie, ktorý aktuálne pracuje v Českej republike pre časopis Playboy. Matka, Wanda Polak, je vyhľadávanou fotografkou slovenských celebrít. Umelecká domácnosť zameraná na vizuálne umenie naučila Kristínu sebavedomiu pred fotoaparátmi a kamerami a zároveň jej otvorila vlastný priestor pre sebarealizáciu. Spev, rocková hudba, písanie textov, styling a režírovanie fotografovania kapely je platforma, v ktorej sa cíti doma. Skupinu Leisure založila s Tomom v roku 2014, v roku 2015 vydali debutové EP Quiet Out Loud, v apríli 2016 zverejnili 4 piesne v slovenčine aj v angličtine. Aktuálne pripravujú debutový album, ktorý plánujú vysklada z najsilnejších skladieb z približne pädesiatich rozpracovaných kusov. 

Leisure web: https://www.leisure.rocks/
FB kapely: https://www.facebook.com/bandleisure/

Zdroj: Agentúra KVAS