JOAN BAEZ SA PRÍDE DO BRATISLAVY ROZLÚČIŤ S KONCERTNOU KARIÉROU.

Legendárna pesničkárka, dlhoročná bojovníčka za ľudské práva a svetová osobnosť pevne spätá s našou krajinou – Joan Baez – končí s koncertným vystupovaním a jedným z posledných miest jej vystúpenia bude Bratislava! Koncert v rámci turné Fare thee well… sa uskutoční 29. marca 2018 v bratislavskom Istropolise. Vstupenky sú v predaji cez Eventim.sk.

Ako už názov turné napovedá, koncert bude krôčikom na ceste k dokonalosti – Fare thee well… “Budúci rok bude posledným v mojom koncertovaní,” vraví Baez. “Turné sa bude skladať so štyroch častí, každá v inom mesiaci. Mohla by som sa rozhodnúť ešte spievať na protest alebo spraviť niečo v tomto štýle. Ale hlas ma už neposlúcha tak, ako kedysi. A preto som sa musela vysporiadať s rozhodnutím, kedy prestať spievať bude správne. A tá chvíla nastala.”

Je veľkou udalosťou a šťastím, že jedným z posledných miest bude Bratislava. Práve v hlavnom meste Slovenska sa speváčka spriatelila s Václavom Havlom, práve v Bratislave odohrala legendárny koncert na Bratislavskej lýre, počas ktorého jej polícia vypla elektrinu. Bolo to práve bratislavské pódium, na ktoré pozvala Iva Hoffmanna, tvár nežnej revolúcie z roku 1989. Joan Baez je veľkým svetovým symbolom podpory, akej sa Československo dočkalo ešte pred pádom železnej opony. Je obrovským šťastím, že rozlúčku tejto velikánky angažovaného folku a občianskeho aktivizmu bude môcť zažiť aj bratislavské publikum. Vystúpenia Joan Baez nikdy neboli len o hudbe a pesničkách. O jej bratislavských koncertoch to platí mnohonásobne. Čaká nás kultúrna udalosť, ktorá bude symbolickou bodkou za jednou veľkou etapou našej histórie. Ako načrtol už názov rozlúčkové turné Joan Baez – Fare Thee Well… do dokonalosti.

Podujatie je určené predovšetkým milovníkom tradičného folku, pesničkám s odkazom a príbehom, ktoré majú spoločenský presah. Tvorba a posolstvo Joan Baez oslovujú tiež fanúšikov osobností ako Bob Dylan, Leonard Cohen či Simon & Garfunkel. Dlhoročné priateľstvo s Václavom Havlom a stabilná podpora, ktorú Joan Baez prejavovala národu žijúcemu v Československu, z nej spravili rešpektovanú osobnosť a miláčika publika. Tento koncert je určený všetkým, ktorí si pamätajú alebo by si mali pamätať.

Joan Chandos Báez sa narodila 9. januára 1941. Prvý, eponymný album vydala v roku 1960, pričom odvtedy na trh uviedla viac ako dve desiatky štúdiových nahrávok. Zatiaľ posledná má názov Day After Tomorrow (2008). Na konte má tiež niekoľko živákov či kompilácií. Známa aktivistka začala v 60. rokoch minulého storočia spolupracovať s kolegom Bobom Dylanom, ku ktorému sa pripojila aj v 70. rokoch v rámci jeho turné Rolling Thunder Revue. Začiatkom nasledujúcej dekády sa stretávala s už zosnulým spoluzakladateľom a bývalým šéfom firmy Apple Steveom Jobsom. Okrem vystúpenia na Bratislavskej lýre sa na Slovensku predstavila aj v roku 2008 na festivale Bažant Pohoda v Trenčíne a 11. októbra 2014 vystúpila s veľkým úspechom v Aegon Arene. Vstupenky na posledné domáce vystúpenie Joan Baez sú v predaji cez Eventim.sk.

Facebook udalosť: https://www.facebook.com/events/2035368910040316/
Vstupenky: https://www.eventim.sk

Zdroj: TS