Joan Baez aj Joss Stone prídu na Slovensko.

Hlavné mesto Slovenska sa teší na koncerty dvoch dám, dvoch rozličných generácií aj hudobných prúdov.

Začiatkom leta si milovníkov fúzie soulu, R’n’B, funku a jazzu podmaní mladučká Joss Stone. Na jeseň zasa pricestuje kráľovná folku a občianska aktivistka Joan Baez. Vstupenky na obe podujatia predáva sieť Eventim.sk.

Pre sexy a talentovanú Joss Stone to bude slovenská premiéra. Do bratislavského klubu Refinery gallery príde mladá Britka 27. júla 2014. Aj napriek veku je vo svojich 26 rokoch považovaná za to najlepšie na soul / jazz / R´n´B scéne. Joss Stone získala svetovú slávu už v roku 2003 svojim multi-platinovým debutom The Soul Sessions, s ktorým to v 2004 dotiahla na nomináciu Mercury Prize.

Joss_Stone_5

Jej druhý, tiež multi-platinový album Mind Body & Soul, kraľoval rebríčku UK Albums Chart. Najväčšiu zásluhu na tom mal megahit „You Had Me“, ktorý priniesol mladučkej hviezde množstvo ocenení. V roku 2007 sa dočkala toho najvyššieho. Získala Grammy v kategórii „Best RnB performance by a Duo or Group with vocals“ za coververziu hitu Family Affair. Vstupenky na exkluzívny koncert  od 39,- eur predáva sieť Eventim.sk.

Joan Baez sa na Slovensko vráti 11. októbra 2014. Vystúpi v Aegon Arene NTC v Bratislave a opäť to bude podujatie s puncom výnimočnosti. Prvýkrát bola v našom hlavnom meste pred štvrťstoročím, potom o 20 rokov neskôr zahrala na festivale Pohoda.

Joan_Baez_Photo1a

Je držiteľkou Grammy za celoživotné dielo. Niekoľko rokov žila a tvorila aj s Bobom Dylanom. Americká pesničkárka je známa aj svojimi politickými aktivitami a sociálne ladenými textami. Vstupenky na bratislavský koncert od 40,- eur predáva sieť Eventim.sk.

Oficiálny Facebook: https://www.facebook.com/publique.sk

Zdroj: Publique