JANA KIRSCHNER A SLOVENSKÝ ROZHLAS SPOJILI SILY V NOVEJ PESNIČKE!

Slovenský rozhlas v spolupráci s Janou Kirschner a orchestrom Slovenského rozhlasu pripravil na tieto vianočne sviatky pre svojich poslucháčov prekvapenie. Je ním pieseň s názvom “Vianočná”, ktorá mala premiéru začiatkom decembra v Rádiu Slovensko, zavŕši oslavu 90.výročia Slovenského rozhlasu a dočkala sa aj vizuálu v réžii Viktora Cicka.

“Je to moja prvá vianočná pieseň. Nikdy som nepremýšľala, že by som do niečoho podobného išla, no Slovenský rozhlas a možnosť využiť jeho nahrávacie štúdio a orchester ma veľmi lákali. A tak som nakoniec ich ponuke neodolala. Vianoce mám teda tento rok už v predstihu. Verím a dúfam, že pesnička sa bude ľudom páčiť, a že v nej nájdu niečo, čo ich nielen chytí za srdce, ale aj rozosmeje,” hovorí Jana Kirschner.

Aranžmány pre zbory a orchester napísal Slávo Solovic a pieseň sa nakoniec dokončila v štúdiu v Londýne. Jana Kirschner, ktorá len nedávno ukončila svoje úspešné turné “Takmer Sólo” opäť prináša niečo netradičné a nové. Vo vianočnom vizuáli sa jeho autor Viktor Cicko vydáva na potulky po Bratislave a pýta sa ľudí, aké sú ich priania na sviatky.

Jana Kirschner a Symfonický orchester SRo – Vianočná:

“Je to pre mňa pekné ukončenie roku. Nejde o nič ultra progresívne, je to jednoduchá pekná vec a bolo mi cťou spolupracovať na tomto projekte s tak významnou inštitúciou, akou je Slovenský rozhlas, ktorý je tu už desiatky rokov. Je to pre mňa symbolické. Od začiatku mojej kariéry ma práve Rozhlas a Rádio Slovensko veľmi podporovali. Som rada, že im to dnes môžem aspoň takto vrátiť,” vyjadrila sa Jana Kirschner a takisto sa zdôverila, že budúci rok ju čaká niečo oveľa väčšie – príprava a nahrávanie nového albumu.

”Tento rok bol pre mňa ťažký, no zároveň oslobodzujúci. Som šťastná, že sa nám podarilo dať dokopy turné, ale aj množstvo iných projektov, ktoré ma opäť posunuli niekam ďalej. Budúci rok bude veľmi zaujímavý a začíname pomaly premýšľať nad tým, kam sa vybrať a ako nadviazať na to, čo sme začali. Pred tým si však užijem koniec roka a naplno si potrebujem oddýchnuť a vypnúť hlavu.”
Facebook profil Jany Kirschner: https://www.facebook.com/janakirschner/

Zdroj: Slnko Records
Foto: Viktor Cicko