JAKUB GRIGAR A ZUZKA VRÁBLOVÁ OKORENILI PRVÝ RED BULL ZJAZD NA DORAZ

POPREDNÍ SLOVENSKÍ ŠPORTOVCI PRIJALI VÝZVU A SPUSTILI SA DOLE SVAHOM NA PODUJATÍ, KTORÉ SPOJILO DOKOPY ADRENALÍN A ZÁBAVU.

1 Filip Nagy_Red Bull Content Pool

Lyžiarsko-snowboardová akcia Red Bull Zjazd na doraz odštartovala v sobotu, 22. januára 2022, svoju 3-dielnu sériu úvodnou zastávkou na Donovaloch. Takmer stovka nadšených účastníkov sa vydala na trať, ktorá pozostávala z 50-metrového hromadného šprintu hneď po štarte a následného 1 800-metrového zjazdu až do cieľa. Medzi amatérmi a nadšencami zimných športov sa na svahu objavil aj strieborný medailista z olympiády v Tokiu, kajakár Jakub Grigar, 6-násobná majsterka sveta vo wakeskateingu, Zuzana Vráblová, ale aj juniorskí slovenský reprezentanti vo freestylovom snowboardingu a lyžovaní, Evka Hanicová a Michal Oravec.

ČÍM NÁROČNEJŠIE PODMIENKY, TÍM LEPŠIA ATMOSFÉRA

Rôznorodá štartovka nadšených účastníkov priniesla pod úpätie Nízkych Tatier okrem výbornej nálady, ktorú ešte pred samotným štartom podujatia pomáhal vylepšovať DJ EKG a Bongoman Elizz, aj originálne kostýmy, a pomohla tak rozprúdiť výbornú zábavu.

2 Filip Nagy_Red Bull Content Pool

A keď už spomíname zábavu, okrem nej sa do slovenských hôr cez víkend vrátila aj zima a tá jednak všetkých potešila, no na druhej strane urobila podmienky na trati o to náročnejšie. Aj samotný zjazd sa musel presunúť takmer o pol hodinku skôr, pretože nepríjemný vietor a sneženie prinútili stredisko úplne odstaviť lanovku na Novú hoľu. Obrovský zasnežený klobúk dole pred všetkými, ktorí sa nenechali odradiť a postavili sa na štart!

Zuzana Vráblová: „Bolo to veľmi zaujímavé, lebo hore na štarte som si hovorila: „idem súťažiť,“ a keď som sa rozbehla, niekto do mňa zozadu narazil, takže som skončila hneď na zemi. Hovorila som si ale, že nevadí – idem ďalej, no keď som prišla k snowboardom, vôbec som ten svoj nevedela nájsť. Nakoniec sa mi to nejako podarilo, neprišla som do cieľa prvá, ale ani posledná a užila som si to. Bol to super deň!“

3 Tomas Bukoven_Red Bull Content Pool

NAJVÄČŠÍ ŠOUMEN NA ZJAZDOVKE

Zuzka Vráblová sa okrem svojho výkonu musela sústrediť ešte na jednu dôležitú úlohu. Spolu s Kubom Grigarom mali tú zodpovednosť vyhodnotiť najoriginálnejší kostým. Ten napokon vyhral horehronský kroj Miroslava Zelenčíka.

 „Mne osobne, ako chlapcovi z Liptova, kroje vždy imponovali. Za mňa to bol veľmi pekný kostým,“ chválil Jakub, ktorý sa sám ani veľmi nezaujímal o to, kto prišiel do cieľa ako prvý… „Už na tom štarte bolo cítiť, že to je skôr o tom, aby si to človek užil, že to nebudú úplne preteky, kde chce človek vyhrávať, a tak to aj bolo. Veľmi príjemné a veľká zábava,“ dodal.

VÍŤAZI IŠLI INÚ LIGU 

Niekto však predsa len vyhrať musel a že to bol teda poriadne napínavý boj. V najrýchlejšej disciplíne – lyže muži – sa rozhodovalo až na cieľovej rovinke, v ktorej to cez Andreja Dobríka na prvú priečku poslal bývalý slovenský slalomový reprezentant Peter Bendík. „Bolo to trochu napínavé, až do posledných metrov, ale o tom je Red Bull Zjazd na doraz, že ideš od hora až dole na maximum a bojuješ, až kým neprejdeš cez cieľovú čiaru. Súper bol tri štvrtiny trate lepší, ale napokon v tej poslednej štvrtine rozhodli väčšie guľky,“ okomentoval.

4 Tomas Bukoven_Red Bull Content Pool

Medzi ženami na snowboarde zase vyhrala iba 17-ročná Evka Hanicová, ktorá mala na svoje konkurentky náskok 38 sekúnd. „Viac menej som bola pripravená, že to bude na trati masaker, takže to bolo super. Do Tatranskej Lomnice bohužiaľ nepôjdem, ale o týždeň v Jasnej by som chcela zase vyhrať,“ prehlásila odhodlane.

Najrýchlejšou lyžiarkou sa stala ďalšia bývalá pretekárka na lyžiach a reprezentantka v hokeji – Martina Staroňová. Snowboardistom chlapom zase dominoval Richard Mäsiar. „Na Donovaloch som bol prvýkrát v živote a až takú rozbitú trať som nečakal, ale dalo sa to zjazdiť a dôležité je, že sa nikomu nič nestalo, a všetci prišli do cieľa v poriadku. Tiež sa plánujem zúčastniť aj zvyšných dvoch zastávok, takže dúfam, že sa mi ešte podarí niečo vyhrať,“ zakončil.

DONOVALSKÁ PREMIÉRA NA VÝBORNÚ

Prvá zastávka 3-dielnej série podujatí Red Bull Zjazd na doraz v Parku Snow Donovaly je tak úspešne za nami a na rade sú dve strediská, ktoré už túto akciu v minulosti zažili – konkrétne ešte v rokoch 2012, 2013 a 2014.

 1. januára 2022 – Jasná
 2. februára 2022 – Tatranská Lomnica
5 Jakub Grigar od Matus Zetak_Red Bull Content Pool

AKO SA EŠTE PRIHLÁSIŤ?

Registrácia na tieto udalosti je stále otvorená na redbull.sk/zjazdnadoraz, kde je pripravená aj veľká fotogaléria a video obsah. Registrácia je záväzná a neprenosná, pričom registrovať sa môžu iba osoby staršie ako 16 rokov. Ten, kto je mladší ako 18 rokov, musí mať podpísaný súhlas o účasti od svojho zákonného zástupcu.

Podujatia sú organizované v režime OP –môže sa ho zúčastniť iba osoba očkovaná alebo tá, ktorá prekonala ochorenie COVID-19.

Všetky informácie týkajúce sa aktuálne platných hygienických opatrení nájdete TU.

KOMPLETNÉ VÝSLEDKY

Tu sú top 3 pretekári v každej kategórii. Celú výsledkovú listinu si môžete pozrieť TU.

Lyže muži:

 • Peter Bendík – 1:36:210
 • Andrej Dobrík – 1:36:470
 • Juraj Bernát – 1:41:790

Lyže ženy:

 • Martina Staroňová – 1:54:690
 • Zuzana Vojteková – 2:23:120
 • Petrana Řičánková – 2:36:590

Snowboard muži:

 • Richard Mäsiar – 2:12:290
 • Filip Pleva – 2:27:590
 • Oliver Jursa – 2:43:600

Snowboard ženy:

 • Eva Hanicová – 2:26:890
 • Martina Fiťková – 3:05:100
 • Anita Katarínska (POL) – 3:31:670

@redbullsk #redbullzjazdnadoraz

Zdroj: TS