Insania premenila dve nominácie v cenách Anděl a predstavuje ďalší singel Sfoukni za mě svíci.

Skupina Insania při vyhlašování cen Akademie populární hudby Anděl za rok 2013 proměnila nominace hned ve dvou kategoriích a tím potvrdila, že aktuální album „Zapal dům poraž strom …“ patří k nejlepším rockovým nahrávkám, které na tuzemské scéně v loňském roce vyšly.

Současně představuje z oceněné desky druhý singl „Sfoukni za mě svíci“ a dokončuje zatím nejúspěšnější turné v historii kapely.

Album „Zapal dům poraž strom …“ vyšlo v listopadu minulého roku pod labelem XProduction/Redblack. V pátek 14.3. získalo v pražském Paláci Akropolis ocenění Anděl hned ve dvou kategoriích: Hard & heavy a Punk & hard core.  Přečetli jsme si někde, že jsme nejpřeceňovanější česká kapela. Děkujeme porotám v obou kategoriích, že nás tak přeceňují. Je nám to milejší, než kdyby nás podceňovaly“, uvedl k prvenství hlavní představitel Insanie Poly. V minulosti skupina obdržela tutéž cenu ještě za nahrávku „Rock’n’Freud“, která vyšla v roce 2007.

Mezi příznivce kapely byl nyní vypuštěn po klipové „Božské komedii“ další singl „Sfoukni za mě svíci“. Skladba neskrývá svůj hitový potenciál, nechybí jí však jedovatá příchuť, která k Insanii neodmyslitelně patří. „Je to nejpatetičtější věc na albu“, řekl Poly. „Písnička, která je možná na první poslech neškodná, ale pod povrchem má hodně jedu a pochybností až sebedestruktivního rázu. Není moudrý připouštět si ji příliš k tělu.“, dodal.

Insania_2013_04

Od konce ledna se Insania vydala na koncertní tažení napříč celou republikou. Zájem o koncerty předčil očekávání, skupina hrála pro plné kluby. Na jaře se mohou fanoušci těšit ještě na tři vystoupení, a to v Brně, Kroměříži a v Ostravě.

Aktuální termíny koncertů (Božská komedie Tour 2014):
11.4. Brno – Favál
12.4. Kroměříž – Stará masna
8.5. Ostrava – U Peciválů

https://www.insania.cz
https://www.facebook.com/insaniacz
https://bandzone.cz/insania
https://www.youtube.com/user/klimmah?feature=mhee
https://twitter.com/outsania

Zdroj: Kontra Production