INSANIA odpálila Bombu v kabaretu a chystá nové album.

“Kdokoli tě má právo sejmout. Oukej. Jako karty. Co jsou rozdaný tak, abys měl malér. Abys byl ze hry ven.” V lednu 2020 natočila kultovní kapela Insania dva nové singly s názvy „Haka starýho Nicka“ a „Bomba v kabaretu“. Ty jsou předzvěstí nového právě připravovaného alba.

Singly byly natočeny ve studiu Šopa. Producentský dohled měl Tom Šlápota a u mixpultu dohlédl na nahrávání Staňa Valášek. Mix a mastering tentokrát obstaral Jiří Paška aka Ecson Waldes ve studiu Biotech. První singl “Haka starýho Nicka” pustila Insania mezi lidi už na jaře, oblečený do lyric videa z dílny DNT2 aka Radka Mauera.

V září se pak rozhodla odpálit “Bombu v kabaretu”, na kterou vytvořil jednoduché video Fra Zae, mj. autor zpětných projekcí na křtu zatím poslední desky Insanie „Na počátku byl spam“, který proběhl v roce 2017 v brněnském klubu Fléda. Písnička sarkasticky komentuje moderní dějiny jako defilé komiků na kabaretní scéně a k tomu plive hořkosti o realitě života: Za všechno, co uděláš, přijmeš spravedlivej trest od těch, co měli dost rozumu na to, aby nedělali nic.

Insania využívá delší koncertní pauzu vynucenou koronavirovými okolnostmi k práci na svém novém albovém počinu. Předpokládaný termín jeho vydání je konec roku 2021 a předběžně by měl vyjít společnou péčí labelů Kabinet records a Magick Disk Musick.

Související odkazy:
http://www.insania.cz
http://www.facebook.com/insaniacz
https://youtu.be/hH2mi4Pj2y4 videosingl Haka starýho Nicka
https://youtu.be/lc9hllRjZgc – videosingl Bomba v kabaretu

Zdroj: TS